Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaczep z pamięcią, współpraca z wideodomofonem orno.

24 Mar 2016 15:54 2370 12
 • Poziom 10  
  Witam. Ja mam ten sam wideodomofon i elektrozaczep OR-EZ-4004 z blokadą i pamięcią. Problem polega na tym, że jak zadzwonię domofonem, ktoś w domu odbierze to trzeba przycisk otwarcia furtki trzymać do momentu fizycznego otwarcia furtki (języczek furtki dobrze dolega do języczka elektrozaczepu), a powinno byc tak że ktoś w domu poda impuls i elektrozaczep powinien byc otwarty do momemntu otwarcia i zamknęcia furtki. Dodatkowo jeśli mierzę napięcie na przewodach elektrozaczepu nie podłączając elektrozaczepu to po podaniu sygnału mam 11.66 V a podłączając elektrozaczep 6.5 V. Nie wiem czy tak może być. Kupiłem elektrozaczep z funkcją pamięci, gdyż myślałem, że jeśli nacisnę w domu przycisk otwarcia furtki (na ekranie wideodomofonu) to elektrozaczep bedzie odblokowany do momentu otwarcia i zamknięcia furtki. Może ktoś podpowie rozwiązanie?
  Moderowany przez suworow:

  Wydzieliłem do nowego tematu. Niby ten sam sprzęt ale inny problem

 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Brakuje też ewidentnie zasilania. 6,5 V to chyba jednak trochę mało. Temat prawidłowego zasilania zaczepu szczególnie w przypadku Orno Eura itp był na forum kilka razy omawiany. Proponuję poszukać i poczytać.

  Inna sprawa to to że zaczepy z pamięcią zewnętrzną nie zawsze sprawdzają się w furtkach.
 • Poziom 10  
  suworow napisał:
  Brakuje też ewidentnie zasilania. 6,5 V to chyba jednak trochę mało. Temat prawidłowego zasilania zaczepu szczególnie w przypadku Orno Eura itp był na forum kilka razy omawiany. Proponuję poszukać i poczytać.

  Inna sprawa to to że zaczepy z pamięcią zewnętrzną nie zawsze sprawdzają się w furtkach.  W takim razie jaki byłby lepszy elektrozaczep?
 • Poziom 20  
  Wideodomofony Orno zasilane są napięciem stałym, dlatego też powinien być zastosowany elektrozaczep nieskoprądowy. Jaka to jest pamięć wewnętrzna czy zewnętrzna?
 • Poziom 10  
  Mam elektrozaczep Orno. Mierzyłem natężenie prądu podczas pracy elektrozaczepu i wynik 440 mA (według opisu natężenie może być max. 480mA). Dokładnie mam ten elektrozaczep Elektrozaczep. Pamięć jest raczej wewnętrzna (nic nie pisze w opisie).
 • Specjalista Domofony
  Nie znam tego elektrozaczepu, ale z rysunków wygląda na pamięć zewnętrzną, tzn. działa tylko wtedy gdy język zamka naciska na zapadkę (pamięci) w elektrozaczepie. I tu może leżeć Twój problem.
  Możliwe rozwiązania:
  1. wyregulować furtkę lub
  2. wymienić elektrozaczep na z pamięcią wewnętrzną

  Pozdrawiam
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Ircys napisał:
  1. wyregulować furtkę


  Rzadko która furtka da się wyregulować raz a dobrze :)
  Przy zaczepie z pamięcią zewnętrzną to może być etat.
  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Ja również nie znam tego elektrozaczepu, sugeruję wymienić go na elektrozaczep niskoprądowy z pamięć wewnętrzną
 • Poziom 10  
  Języczek zamka furtki dobrze dolega do tej zapadki. Gdy uruchomię elektrozaczep od zewnątrz (za pomocą breloka zbliżeniowego) wtedy zaczep na kilka sekund jest w pozycji otwartej. Problem jest tylko gdy próbuję otworzyć z panelu wewnętrznego. A jaki polecacie niskoprądowy elektrozaczep z pamięcią wewnętrzną?
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedź. Problem w tym ze nie moge nigdzoie kupic tego konkretnego modelu.