Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaczep z pamięcią, współpraca z wideodomofonem orno.

24 Mar 2016 15:54 2370 12
  • Poziom 10  
    Witam. Ja mam ten sam wideodomofon i elektrozaczep OR-EZ-4004 z blokadą i pamięcią. Problem polega na tym, że jak zadzwonię domofonem, ktoś w domu odbierze to trzeba przycisk otwarcia furtki trzymać do momentu fizycznego otwarcia furtki (języczek furtki dobrze dolega do języczka elektrozaczepu), a powinno byc tak że ktoś w domu poda impuls i elektrozaczep powinien byc otwarty do momemntu otwarcia i zamknęcia furtki. Dodatkowo jeśli mierzę napięcie na przewodach elektrozaczepu nie podłączając elektrozaczepu to po podaniu sygnału mam 11.66 V a podłączając elektrozaczep 6.5 V. Nie wiem czy tak może być. Kupiłem elektrozaczep z funkcją pamięci, gdyż myślałem, że jeśli nacisnę w domu przycisk otwarcia furtki (na ekranie wideodomofonu) to elektrozaczep bedzie odblokowany do momentu otwarcia i zamknięcia furtki. Może ktoś podpowie rozwiązanie?
    Moderowany przez suworow:

Wydzieliłem do nowego tematu. Niby ten sam sprzęt ale inny problem

• Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Brakuje też ewidentnie zasilania. 6,5 V to chyba jednak trochę mało. Temat prawidłowego zasilania zaczepu szczególnie w przypadku Orno Eura itp był na forum kilka razy omawiany. Proponuję poszukać i poczytać.

Inna sprawa to to że zaczepy z pamięcią zewnętrzną nie zawsze sprawdzają się w furtkach.
  • Poziom 10  
    suworow napisał:
    Brakuje też ewidentnie zasilania. 6,5 V to chyba jednak trochę mało. Temat prawidłowego zasilania zaczepu szczególnie w przypadku Orno Eura itp był na forum kilka razy omawiany. Proponuję poszukać i poczytać.

Inna sprawa to to że zaczepy z pamięcią zewnętrzną nie zawsze sprawdzają się w furtkach.

W takim razie jaki byłby lepszy elektrozaczep?
  • Poziom 20  
    Wideodomofony Orno zasilane są napięciem stałym, dlatego też powinien być zastosowany elektrozaczep nieskoprądowy. Jaka to jest pamięć wewnętrzna czy zewnętrzna?
  • Poziom 10  
    Mam elektrozaczep Orno. Mierzyłem natężenie prądu podczas pracy elektrozaczepu i wynik 440 mA (według opisu natężenie może być max. 480mA). Dokładnie mam ten elektrozaczep Elektrozaczep. Pamięć jest raczej wewnętrzna (nic nie pisze w opisie).
  • Specjalista Domofony
    Nie znam tego elektrozaczepu, ale z rysunków wygląda na pamięć zewnętrzną, tzn. działa tylko wtedy gdy język zamka naciska na zapadkę (pamięci) w elektrozaczepie. I tu może leżeć Twój problem.
    Możliwe rozwiązania:
    1. wyregulować furtkę lub
    2. wymienić elektrozaczep na z pamięcią wewnętrzną

Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Ircys napisał:
    1. wyregulować furtkę

Rzadko która furtka da się wyregulować raz a dobrze :)
    Przy zaczepie z pamięcią zewnętrzną to może być etat.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Ja również nie znam tego elektrozaczepu, sugeruję wymienić go na elektrozaczep niskoprądowy z pamięć wewnętrzną
  • Poziom 10  
    Języczek zamka furtki dobrze dolega do tej zapadki. Gdy uruchomię elektrozaczep od zewnątrz (za pomocą breloka zbliżeniowego) wtedy zaczep na kilka sekund jest w pozycji otwartej. Problem jest tylko gdy próbuję otworzyć z panelu wewnętrznego. A jaki polecacie niskoprądowy elektrozaczep z pamięcią wewnętrzną?
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź. Problem w tym ze nie moge nigdzoie kupic tego konkretnego modelu.