Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.6 2002 r. - Montaż modułu komfortu (doświetlania drogi)

wzielonymgaju18 24 Mar 2016 21:56 834 5
  • #1 24 Mar 2016 21:56
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

Chcę zamontować w swoim samochodzie moduł komfortu, DOŚWIETLANIE DROGI DO DOMU Z PILOTA - COMING HOME z allegro, włączający reflektory po zamknięciu/otwarciu centralnego zamka.

Chciałbym aby włączały się światła mijania i światła wsteczne. oraz zamontować przełączniki którymi będzie można wybrać które światła mają się zapalić (mijania,cofania lub oba jednocześnie). (W załączniku schemat modułu)

W którym miejscu wpiąć się w instalację świateł mijania i świateł wstecznych.

PS: Czy jest możliwość aby po wyłączeniu zapłonu gasły światła mijania (tak jak w dużym fiacie i polonezie)

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2016 11:12
    decybel91
    Poziom 39  

To światła mają gasnąć po kluczyku czy palić się 'comming home' ?
    Jeżeli tak to trzeba dwie oddzielne instalacje budować, nie wiem czy i tak nie będzie problemów.

0
  • #3 25 Mar 2016 16:05
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

Swiatła maja gasnąc po kluczyku, a dodatkowo po zamknięciu/otwarciu zamka zapalać się na kilkadziesiąt sekund (comming home)

Jeżeli trzeba oddzielną instalację to czy taka jak na schemacie będzie dobra. (czy ten przekaźnik jest potrzebny, jeżeli tak to jaki powinien być) Renault Scenic 1.6 2002 r. - Montaż modułu komfortu (doświetlania drogi)

A jak zrobić światła zapalające się po stacyjce?

0
  • #4 25 Mar 2016 18:44
    decybel91
    Poziom 39  

NIestety widzę, że sobie nie poradzisz z tym zadaniem, bo istnienie możliwość że zasilanie modulu pójdzie przez zapłon i nie zgasisz auta itp.

0
  • #5 25 Mar 2016 19:51
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

A gdyby zastosować coś takiego.

AUTOMATYCZNY WŁĄCZNIK ŚWIATEŁ MIJANIA 12V

Chciałbym spróbować to zrobić, zakładałem już moduł elektrycznego domykania szyb z pilota i czujniki cofania i wszystko działa bez zarzutu.

0
  • #6 31 Maj 2017 20:04
    wzielonymgaju18
    Poziom 17  

Zamontowałem 2 moduły. Oba pod maską.
    Coming home podłączyłem do lewej lampy mijania(są połączone) jeden kanał. Drugi kanał do świateł wstecznych podłączyłem do wiązki przy bezpiecznikach( poprowadziłem przez oryginalny otwór między słupkiem A a lewym nadkolem przewód 7żyłowy. Wyzwalanie kierunkowskazami (z lewej lampy).
    Oraz drugi moduł czyli światła długie drl (dzienne) uruchamiają się automatycznie po uruchomieniu silnika. Ten moduł podłączyłem też do lewej lampy. Wszystko działa już kilka miesięcy bez zarzutu. Dziękuję za podpowiedzi. Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów