Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BEKO WKB 51231 PLPTM - Wyje podczas prania w jedną stronę

24 Mar 2016 22:05 1227 6
  • Poziom 9  
    Witam

Mam pewien problem a mianowicie zakupiłem wczoraj pralkę WKB 51231 PLPTM. Problem mam podczas prania ponieważ pralka wydaje dziwny dźwięk przypominający np dźwięk zużytego łożyska/rolki. Jest on silniejszy przy obracaniu bębna w jedną stronę natomiast sporo słabszy gdy bęben obraca się w drugą stronę.

Nagrałem krótki film na którym wszystko słychać
    https://www.youtube.com/watch?v=T0JXDRkRKTY&feature=youtu.be

Oczywiście z pralki zostały usunięte wzmocnienia opakowania i śruby transportowe a sama pralka wypoziomowana. Dodam, że przy wirowaniu nie przemieszcza się po podłodze a raczej stoi stabilnie.

Proszę o pomoc - co to może być i czy powinienem wezwać serwis bo w sumie pralka zrobiła tylko 2 prania i raczej tak wyć nie powinna. Ogólnie mam wrażenie, że przy pierwszym praniu hałas był mniejszy.

Z góry dziękuję za pomoc
    Sylwek
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ten odgłos wydają szczotki silnika -nie jest to nic nienormalnego.
  • Poziom 9  
    Właśnie szczotki podejrzewałem ale wydaje mi się, że mimo wszystko trochę za głośno to słychać. Jest nadzieja, że po dotarciu się trochę wyciszy chyba, że docierane są fabrycznie to już lepiej nie będzie :/
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    One są już dotarte,problem polega na specyficznym kącie ustawienia ich względem komutatora.
  • Poziom 9  
    Echh... czyli trzeba się przyzwyczaić. W starej pralce nie było tak słychać szczotek stąd moje zdziwienie, że w nowej tak wyje :/
    Dzięki za pomoc bo już miałem wzywać serwis.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Bo pewnie w starej miałeś silnik asynchroniczny bez szczotek.
  • Poziom 9  
    Sam już nie wiem co o tym myśleć. Wczoraj byłem u znajomych mających kilkumiesięczną pralkę Boscha i zdaje mi się że pracuje sporo ciszej. Słychać szczotki ale nie tak jak u mnie bo dźwięk mojej przypomina mi dźwięk jaki wydawała mi w aucie zużyta rolka napinajaca pasek. Myślałem że to może dlatego że za mało załadowałem prania i dziś załadowałem cały wsad. Wydaje mi się, że pracowała ciszej trochę. Teraz to już nie wiem co robić :/