Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja przepływomierza

CloNu 23 Cze 2005 23:01 4071 3
  • #1 23 Cze 2005 23:01
    CloNu
    Poziom 11  

mam pytanie czy samodzielne działanie w regulacji przepływomierza ma sens ale jeśli nawet coś można poprawić prosze o instrukcje, był mocno wykręcony wkręt regulacyjny to autko szło jak piorun lecz żarło teraz wkręciłem dosy głęboko to zaś słabszy ale wydaje sie mniej połykać HELP
    jak przy okazji tej regulacji ustawić mieszanke wolnych obrotów (zmiana obrotów biegu jałowego )

0 3
  • #2 23 Cze 2005 23:20
    cobraa
    Poziom 27  

Sprawdz ile twoje autko powinno miec CO na wolnych obotach i wyreguluj wg analizatora spalin pod wskazana wartosc. Beda to dane i spalanie fabryczne i osiagi jaki przewidziane dla danego sam

0
  • #3 15 Lis 2009 14:08
    grzegorz7827
    Poziom 9  

ja też mam to samo pytanie, czy ktoś się orientuje jak ta regulacja działa i czy ma wpływ na spalanie?

0
  • #4 15 Lis 2009 22:56
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

Jakie auto, jaki przeplywomierz? domyslam sie ze klapkowy, ale musze wiedziec.

W klapkowym wolne ustawia se wkretem, potem zdejmujac oslone potencjometru mozna zmienic naciag sprezynym, ale nie wiecej niz o 2 zeby, naciag ma wplyw na mieszanke przy mocy maksymalnej. Mozna tez przestawiac slizgacz potencjometru ale z tym delikatnie, i ma to wplyw na sklad mieszanki przy malym gazie. Na jazde w WOT nie ma wplywu (czyli gaz do dechy). Poruszajac slizgaczem nalezy sprawdzic czy porusza sie bez zaciec. jezeli ociera - nalezy rozebrac znalezc i usunac przyczyne. Poniewaz w nich cos sie wyciera i szczeliny sie zmieniaja regulacja jest potrzebna.
    najpierw wolne obroty - na analizatorze spalin. lambda = 1, CO jak najnizsze, HC jak najnizsze. wszystkie warunki spelnione naraz.
    potem przestawiajac palec potencjometru w kierunku polozenia jak na zgaszonym silniku jechac delikatnie, i znalezc takie polozenie, przy ktorym auto lekko zacznie szarpac silnikiem, i krecac przeciwnie usunac szarpanie. przykrecic( lambda 1,1). potem ustawiajac naciag sprezyny po jednym zabku znalezc polozenie kiedy auto na pelnym gazie najlepiej sie zbiera, (lambda 0,8 - 0,85)

1