Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 450 dxi - Zmieniające się ciśnienie oleju. Czasami

eleczek 25 Mar 2016 10:07 1962 2
  • #1 25 Mar 2016 10:07
    eleczek
    Poziom 10  

Cześć.
    Zacznę od tego, że właśnie jestem w trasie daleko od Polski.
    To w zasadzie pierwszy wyjazd tego auta. Więc opiszę problem, będę wdzięczny za wszelkie pomocne rady.

Na wyświetlaczu auto zawsze pokazywało ciśnienie oleju 6,9 bar ,6.0 na zgaszonym. Wczoraj jadąc przez Niemcy nagle zapalił się stop z komunikatem Oli presure to low, szybko przełączyłem żeby zobaczyć jakie ciśnienie jest, a tam było coś ok 2 bar po czym w trzy sekundy zgasła kontrolka a ciśnienie wróciło coś w okolice 6,7 bar. Nie zauważyłem zależności pomiędzy obrotami silnika a ciśnieniem. Czasem na wjeździe na górkę malało, Czasem na parkingu spadało. W te pędy szybko zjechalem na parking zaobserwować te wahania. Po zatrzymaniu powtórka, spadło do 2 bar, wywaliło komunikaty i znów po paru sekundach wróciło na ponad 6 bar. Dziś rano odpaliłem, 6.9 bar i nie skakało. Jutro ruszam z parkingu serwis Rvi mam 50 km po trasie. Wiem, że na forum jest mnóstwo fachowców, więc proszę o pomoc, czy to bedzie pompa oleju czy tylko czujnik, ewentualnie jaki nr części. Tak jak wcześniej napisałem, jestem na trasie więc narzędzia jakie posiadam to tylko klucze.

0 2
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2016 16:23
    keicam1991
    Poziom 18  

Czujnik ciśnienia oleju do wymiany 450zł netto na serwisie:).

1
  • #3 08 Lip 2016 17:29
    eleczek
    Poziom 10  

Padnięty czujnik oleju.
    Warto zamawiać przez jakiś sklep, bo wtedy masz oryginał i chyba 290 zł.
    Zamykam temat.
    Dzięki za pomoc

0