Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Siemens WD14H420EU/02 blokada - pamięć EEPROM?

marekca 25 Mar 2016 11:22 804 5
  • #1 25 Mar 2016 11:22
    marekca
    Poziom 4  

Witam.
    Po zamknięciu drzwiczek pali się lampka sygnalizująca, że są zamknięte. Po wciśnięciu Start lampka zaczyna migać, ale drzwi się nie blokują i pranie się nie rozpoczyna.

Gdy zostawiałem tak, pranie czasem (samoczynnie) rozpoczynało się po kilku minutach lub godzinach. Tak było przez pierwsze parę dni, teraz już się nie rozpoczyna. Wymiana blokady na nową nie pomogła. Bolec też dobrze wchodzi w blokadę (wcisnąłem ręcznie tam gdzie wchodzi bolec i jest to samo.)

Proszę o pomoc i/lub informację jak wejść w tryb serwisowy. (Ustawienie na odwirowanie, wciśnięcie przycisku wyboru prędkości wirowania i ustawienie na odpompowanie nie działa.)

0 5
  • #2 25 Mar 2016 13:19
    widaw
    Poziom 17  

Moze warto "przedzwonić" przewody elektryczne (zamek <> programator? Sprawdzić stan konektora przy elektronice, czy nie zaśniedziały?

0
  • #3 25 Mar 2016 17:23
    marekca
    Poziom 4  

widaw napisał:
    Moze warto "przedzwonić" przewody elektryczne (zamek <> programator? Sprawdzić stan konektora przy elektronice, czy nie zaśniedziały?
    Dziękuję. Było z tym trochę zabawy, gdyż moduł kontrolny, do którego podłączony jest zamek jest z tyłu na dole. Przewody przewodzą, a konektory wyglądają idealnie. Na elektronice też nie zauważyłem problemów.

Jak się trochę jeszcze pobawiłem, to odkryłem, że zamek się dobrze, bezzwłocznie i powtarzanie odblokowuje (jeśli go się rozbierze i ręcznie zablokuje), czyli z zasilaniem nie ma problemu bo sposób zasilania blokowania i odblokowania jest taki sam.

Udało mi się wejść do menu serwisowego i na P1 wyskakuje błąd E:35 - czy może ktoś wie co on oznacza? Błąd też może byś spowodowany moimi próbami naprawy - nie wiem czy to przyczyna czy skutek np. rozłączania zamka...

0
  • #4 29 Mar 2016 10:13
    marekca
    Poziom 4  

Ktoś gdzie indziej napisał odnośnie dokładnie takiego samego problemu w tym samym modelu "serwisant wrzucił nową pamięć jeśli dobrze pamiętam" i to pomogło. Czy ktoś się orientuje jak to zrobić / ile to może kosztować?

0
  • #5 27 Lut 2017 21:22
    benymar
    Poziom 1  

Witam
    Podniosę temat .... czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu. Mam taki sam po sytuacji gdzie pralka "wywaliła" różnicówkę.
    Dodatkowo wie ktoś może jak wejść do menu testowego/serwisowego etc. Z góry dziękuję

0