Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet, Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller

ReusZi 25 Mar 2016 11:53 1644 7
  • #1 25 Mar 2016 11:53
    ReusZi
    Poziom 2  

Witam, od 2 tygodni próbuję naprawić problem związany z moim internetem. Jestem nowy na forum, więc nie wiem, czy zrobiłem cokolwiek dobrze, jeżeli chodzi o temat itd.
    Wracając do problemu.
    Grałem sobie w Counter Strike'a i mój pulpit zaciął się. Nie dało się wcisnąć startu, więc postanowiłem zresetować komputer. Po resecie zauważyłem żółty trójkąt na ikonie internetu. Pisało na niej ograniczone. Początkowo myślałem, że to jakiś chwilowy problem, lecz występuje on do tej pory. Zmieniałem kartę sieciową, kabel LAN, lecz bez skutku.
    Na innych urządzeniach internet działa znakomicie zarówno przez LAN jak i wi-fi. Mogę dodać, że dioda od karty sieciowej (wbudowanej w płytę) świeci na pomarańczowy/czerwony.

Dodam jeszcze, że gdy "zamykam" komputer, zachowuje się jakbym go uśpił oraz nie mogę włączyć zapory systemowej, po błędzie "Funkcja Zabezpieczenia i konserwacja nie może włączyć Zapory Systemowej Windows".

Opis PC:
    PC: Acpi x64-based PC
    Płyta główna: Asus B85M-G
    Bios: AMI (11/05/14)
    Procesor: DualCore Intel Core i3-4160, 3600 MHz (36x100)
    Pamięć RAM: 8 GB
    Karta Graficzna: NVIDIA Geforce GTX 750 4 GB
    Zasilacz: SYSTEM POWER 7 500 W
    Temperatura: Procesor 31°C
    System operacyjny: Windows 10 Home 64 Bit
    Antywirus: AVG PC TuneUp 2015
    Karta sieciowa: Realtek PCIe GBE Family Controller
    Router: SAGEM WIFI11n Router F@st 2704 Orange PL
    Liczę, że o to chodziło. :D

Proszę o szybką pomoc.

0 7
  • #3 25 Mar 2016 12:31
    ReusZi
    Poziom 2  

Zrzut:

Przepraszam za szybkość, ale robię wszystko na telefonie. Co do plików txt to gdzie dodać załącznik, bo ja tu nie mam takiej opcji na tel, chyba?

Dobra, masz też linki do tych plików. ;)
    Addition_2...32.txt.pdf Download (176.38 kB) FRST_25-03...32.txt.pdf Download (104.84 kB)

Moderowany przez swiercm:

Poprawiłem sposób dodania załączników.
    W przyszłości zrób to tak:
    Naciśnij Internet, Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller a następnie Internet, Karta sieciowa Realtek PCIe GBE Family Controller

0
  • #4 25 Mar 2016 13:28
    Killlu
    Poziom 24  

Kolego... Crystal Disk INFO, a nie MARK...
    Po przeglądnięciu logów stwierdzam, że masz syf w komputerze, ale nie będę Ci tworzył fixlista, ponieważ nie do końca się na tym znam. Poczekaj, aż jakiś spec Ci go napisze. Póki co proszę o screena z w/w wymienionego programu.

0
  • #5 25 Mar 2016 17:17
    ReusZi
    Poziom 2  

W takim razie przepraszam za mój błąd. Czyli brak internetu spowodowany jest śmieciami na dysku? SS:

Jakiś program blokuje dostęp czy jak?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Mar 2016 23:59
    R1hab
    Poziom 25  

Dysk jest w porządku co do S.M.A.R.T.u
    Ja na Twoim miejscu zainstalował bym drugi system lub odpalił jakiś z pendriva i tam sprawdził czy internet działa, bo na 99% to wina systemu.

0
  • Pomocny post
    #7 26 Mar 2016 00:08
    2026687
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 26 Mar 2016 13:15
    ReusZi
    Poziom 2  

Problem rozwiązany, co prawda wymagało to nowego systemu operacyjnego. Lecz warto było :D Nareszcie :) Dzięki wszystkim za podpowiedzi, polecę to forum znajomym ;) Nie wiem gdzie dokładnie leżał problem, lecz teraz to już nie ważne :D Dzięki wielkie jeszcze raz.

0