Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3410 - dziwna usterka

24 Cze 2005 00:02 1278 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam nokię 3410 z dziwnym objawem.
    Gdy podłączę komórkę pod ładowarkę: startuje z ładowaniem i się wyłącza i po około 1s i od początku...znowu startuje...
    Gdy włącza się fon (z ładowarką podpiętą) startuje i po 1s restart i tak w kółko.... tylko dochodzi błysk klawiatury....

Dodam bateria sprawdzona i sprawna. Na samej baterii nic.
    Może macie coś na myśli?

Ps. Wypłukany i wygrzany hotem już był...
  • Poziom 20  
    Czy telefon startuje czy ładowanie? Jeśli ładowanie to prawdopodobnie jest gdzieś przerwa w okolicach układu chaps. Jeśli piszesz o restarcie telefonu bo tak to odczytałem to rzeczywiście ciekawa usterka? Sprecyzuj swoje zapytanie.
    Czy zmieniałeś już oprogramowanie?
  • Poziom 14  
    Po pierwsze: czy temat aktyalny
    po drugie: czy sprawdzałeś cewkę indukcyjną na drodzę w torze napięciowym
    po trzecie: jaket ma rację też to sprzwdż
    po czwarte: sprawdż paramery napięcia ładowania
    Po piąte: czy fon działa normalnie oprucz tego co piszesz...Narka
  • Poziom 10  
    Wyjaśniam...
    1. gdy podłączysz ładowarkę startuje ładowanie (pojawia się kreska ładowania i uaktywnia się wyświetlacz), a następnie (po 1s) wyłącza się i od nowa punkt nr 1.
    2. gdy włączasz aparat - nic się nie dzieje...
    3. gdy włączasz aparat (z podpiętą ładowarką) telefon startuje (włącza się podświetlenie klawiatury i uaktywnia się wyświetlacz), po czym (po 1s) następuje restart fonu... a gdy zwolnisz włącznik przechodzi do punktu 1.

Taka to sobie dziwna usterka...

I odpowiedź dot. flashowania... brak komunikacji z fonem lub EEPROM ERROR... I tak wychodzi na to samo. Podłączenia z boxem sprawdziłem ze 100 razy...
  • Poziom 20  
    Poza tym co teraz napisałeś z telefonu można normalnie korzystać, a problemy pojawiają się tylko po podłączeniu ładowarki?
  • Poziom 10  
    Niestety z komórki nie można korzystać, bo nie można jej włączyć (punkt 2)...
  • Poziom 20  
    No to w końcu doszlismy do jakiegoś porozumienia :)
    Najpierw trzeba dojść do tego dlaczego telefon się nie włącza. Należy zacząć od sprawdzenia napięć i przebiegów. Jeśli napiecia się nie zgadzają należy podnieść cconta i postawić nowe kulki lub wymienić na inny. W przypadku gdy napięcia są ok to telefon powinien się dac sflashować. Jeśli się nie flashuje moze to być wina flasha lub ramu.
    Zacznij od wymiany cconta.
    Oczywiście sprawdzałes telefon na innej baterii?
    Zmierz oprorność na złączu baterii czy nie masz zwarcia!!!
  • Poziom 10  
    troszkę mnie nie było... ale do rzeczy:

- nie ma zwarcia na złączu baterii
    - napięcia się zgadzają
    - cconta postawiłem i nadal nic...

Tornado pokazuje mi teraz komunikat:

"Cannot Detect Mobile Brand
    1st Boot Err: Bad Resp DCT3
    Process Failed, Repowering Mobile"

... :( ....
  • Poziom 20  
    Mierzyłes napiecia wychodzce z cconta wg serwisówki?
    Ważne sa jeszcze przebiegi 32kHz i 13MHz, ale nie wiem czy masz czym sprawdzić?

Skoro napiecia się zgadzają i nadal nie chce się flashować to albo padniety jest flash, albo procesor?
    Gdybyś flashował jakims starym programem pod flasher Dejana to wtedy wyskoczyłby Ci konkretny błąd czy to wina flasha, czy ramu, czy może brak komunikacji, a tornado chyba tego nie pokaże.
    Kiedy Ci wyskakuje ten błąd w tornado jak jaką opcję wybierzesz?
  • Poziom 10  
    w tornado przy opcji:
    - flash + UI
    - autodetect phone
    - przeliczanie sum, czyli wszystkie standardowe funkcje...

Przy flashowaniu Dejanem nie można włączyć fona, czyli "not power on phon"
    nie można zczytać z komórki...
  • Poziom 20  
    Nie bardzo wiem co jeszcze Ci napisać? Jeśli masz serwisówkę i sprawdzasz wg niej to masz wszystko napisane co może być w takiej sytuacji. Poza tym już chyba wszystko napisałem co masz sprawdzić.
    Tam nie ma wielkiej filozofii. Sprawdzasz napiecia i przebiegi jeśłisą ok to próbujesz flashować. A tobie wyskakuje, że telefon nie został włączony czyli tak jakby nie reagował na włącznik. Sprawdziłeś czy jest napiecie na włączniku i czy po wciśnieciu spada do zera?
    Z tego co pisałes, ze sprawdziłeś napiecia to włącznik powinien być ok?
  • Poziom 16  
    ja mam dokładnie to samo. wcześniej telefon włączał się i ładował baterię a ładowarka nie była podłączona. po wyjęciu baterii i włożeniu uruchamiał się tylko przy włożonej na chwilę ładowarce. w tym momencie dzieje się to co jest opisane w poście. Dodam że była ona zalana.

pomoże ktoś!? z góry dzięki.

Dodano po 1 [minuty]:

dodam jeszcze że flashowała się bez problemu.