Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa i serwis chińskich nawigacji (Manta, Lark, Goclever, Vordon)

koala106 07 Jul 2017 07:11 59826 131
    load error
    Level 10  
    Czy konieczne jest otwarcie obudowy? Szczerze mówiąc, nie wiem za bardzo jak się za to zabrać, aby nie uszkodzić Manty.
    Pozdrawiam.
    P.s. W tej chwili doszedł jeszcze problem łapania sygnału GPS-bardzo długo to trwa i nie kończy się sukcesem(bardzo długo-czyli conajmniej przez 7km jazdy autem)
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    load error
    Level 10  
    Cześć!
    Zainstalowałem do testów TomTom i też nic z tego.
    Niby wszystko OK, a wyświetla przy "odpalaniu" nawigacji Not enough memory is available.
    I cały czas ten denerwujący ekran BECKER-skąd się ten szajs bierze? :)
    Pozdrawiam!
    msztula
    Level 15  
    Witam a ja posiadam LARKA 50.3 ktoś próbował wgrać soft i zostałem z logiem i zielonym paskiem
    Na wyświetlaczu
    50002 PL2 12
    JXX-BLS0012
    20120907
    Płyta :
    1000M1-MSD-M84B1DF 2010/08/12
    SYE 129BMR94V0 10(02)4

5" dotykowy monitor LCD
    Rozdzielczość ekranu 480x272 pikseli
    System operacyjny WINCE 6.0
    Procesor 500 MHz
    Wbudowany wysokoczuły odbiornik GPS
    Wbudowany transmiter FM
    Pamięci RAM 128 MB
    Wbudowana pamięć flash 4GB
    Obsługa kart microSD
    Wbudowany głośnik 1,5W
    Zasilanie: akumulator litowo-jonowy
    Pobór mocy: 1.5W
    Wymiary: 139mm x 87mm x 10mm
    Waga: ~160g

Proszę o softa bo nie daje rady
    345
    Level 15  
    koledzy co może oznaczać "bad block number 14" przy wgrywaniu flasha, uszkodzony plik, czy pamięć urządzenia ?
  • Eltrox HurtonEltrox Hurton
    345
    Level 15  
    ok, czyli uszkodzona pamięć fizycznie ?
    jbkobziak
    Level 11  
    Szukam oprogramowania do Vordon 7 128 MB 4GB 800x480. To, co udało się przeczytać po otwarciu obudowy M3618_v3.0.
    Paulus Audit
    Level 2  
    Uszanowanie.

Zwracam się z pytaniem o pomoc przy nawigacji Blow, model 50iBT.
    Nawigacja od jakiegoś czasu leżakowała nieużywana, w pewnym momencie gdy miała się przydać, raz zdołała się uruchomić i przestała działać.

Opis problemu:
    - urządzenie uruchamia się o tyle, że zapala się niebieska dioda sygnalizująca "uruchomienie",
    - na ekranie głównym nic się nie dzieje, całkowicie wyłączony,
    - po "uruchomieniu" nawigacji (niebieska dioda) nie idzie jej wyłączyć przyciskami - dioda pali się aż do rozładowania aku,

Co zrobiono:
    - wymieniony aku na nowy - stary praktycznie przestał okazywać oznaki życia, spuchł,
    - z serwisu Blowa otrzymałem oprogramowanie wewnętrzne, które próbowałem wgrać na karcie Micro SD 2GB przez adapter jak i zwykłej SD 1GB, zarówno na samym akumulatorze jak i ze wsparciem ładowania (bez skutku),
    - w urządzeniu nic nie było poza aku rozlutowywane, itd.

Przeczytałem ten wątek oraz przejrzałem kilka innych, jednak nie znalazłem odpowiedzi na rozwiązanie problemu. Czy robię coś źle, czy raczej z urządzeniem jest raczej jakiś większy problem?

Pozdrawiam, Paweł
    Paulus Audit
    Level 2  
    Próbowałem jedynie wg opisów zamieszczonych w wątku, serwis Blowa przesłał mi jedynie pliki. Rozumiem, że trzeba będzie ich ponownie zapytać o instrukcje?
    Paulus Audit
    Level 2  
    Serwis Blowa przesłał mi schemat, niemal taki sam, jak podany w tym temacie.
    Spróbowałem, ale bez rezultatu.

Czy mam przez to rozumieć, że usterka dotyczy czegoś poważniejszego?
    Osobiście mnie najbardziej zastanawia ciągłe świecenie się niebieskiej diody teoretycznie oznaczającej, że urządzenie jest uruchomione. Światełka nie idzie zgasić ani resetem, ani włącznikiem (innych przycisków nie ma).

A z ciekawości - jakie ma znaczenie, że pliki wgrywam kartą micro SD (przez adapter oczywiście), a nie SD?
    koala106
    Level 39  
    Żadne znaczenie. Spróbuj jeszcze na innej karcie. U mnie przetestowałem sporo kart i nie każda płyta z każdej karty raczy zaczynać wczytywać oprogramowanie. Mogło się tak zdarzyć, ze nie tylko soft padł, ale też cos na płycie i wtedy nie ma co myśleć, tylko wkładać inną płytę i jechać:)
    Paulus Audit
    Level 2  
    Próbowałem jeszcze na kartach SD 1 GB i 4 GB i bez rezultatu.
    Jak jeszcze można pacjentowi pomóc? :)
    axii
    Level 10  
    Witam
    Mam prośbę
    Nawigacja Smart Gps SG770 OSM Procesor 800mhz, 256 ram, ekran 800x480 7calowy.
    Chodziła na niej automapa z karty sd, nagle sie zapętliła na demo trasy i wyłączyłem trzymając długo przycisk zasilania a teraz stoi na logo Smart i się nie włączy.
    Szukam plików na kartę sd by móc uruchomić urządzenie.

Proszę o pomoc.
    omend
    Level 2  
    witam koala106 potrzebuje pilnie soft M3618 v3.1a 2014-11-19

Dodano po 1 [minuty]:

pomocy potrzebuje soft M3618 v3.1 2014 11 19
    Pyzaczek
    Level 19  
    Mam nawigację od Orange. Wszystko działa, ale tylko przy podłączonej ładowarce. Z baterii działa ok. 10 sekund i się wyłącza. Proszę o jakieś sugestie.
    Pyzaczek
    Level 19  
    Bateria z dwoma przewodami. Po podłączeniu ładowarki napięcie na baterii 4,3 V - nawigacja uruchamia się. Po wyłączeniu ładowarki napięcie na baterii szybko spada i przy wartości ok. 3,7 V nawigacja wyłącza się. Wtedy napięcie na baterii rośnie do ok. 4,15 V i tak już zostaje. Na innej baterii tak samo.
    Pyzaczek
    Level 19  
    Po włączeniu na samej baterii pobór prądu 350 mA.
    Pyzaczek
    Level 19  
    No i zepsułem. Dolutowałem nową baterię odwrotnie. Teraz działa tylko z ładowarki :(

Na szczęście to tylko mój miernik zastrajkował. Po dolutowaniu innej baterii wszystko hula jak trzeba :)
    Jacck
    Level 26  
    Witam,

Mam problem z niewłączająca się nawigacją Vordon GPS X7.
    Oznaczenie płyty: YG-912S-AF-4G-1D-5L2S-V1.2. Wyświetlacz TA070-F4014H73j-03.
    W sieci jest sporo plików ale pod YG-912S-FJ, YG-912S-ABFJ lub inne kombinacje literek (dalsze oznaczenia się zgadzają).
    Nigdzie natomiast nie widzę firmware pod płytę YG-912S-AF. Czy ktoś się orientuje co oznaczają te literki? Czy to jest typ wyświetlacza czy może lista wyposażenia typu Bluetooth, transmiter FM abo coś jeszcze innego?
    Czy wgranie np firmware YG-912s-ABFJ-4G-1D-AS-5L2S-V1.2 może się źle skończyć?
    User removed account
    User removed account