Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH SP 112 - Reset chipa w drukarce RICOH SP 112

perszeron 25 Mar 2016 19:51 7479 12
  • #1 25 Mar 2016 19:51
    perszeron
    Poziom 20  

Witam szukam informacji jak zresetować chip w drukarce RICOH SP 112

1 12
  • #4 05 Kwi 2016 14:51
    kalorm8
    Poziom 8  

Witam serdecznie widziałem taka drukarkę na "znanym portalu" z "wiecznym chipem" czy ktoś może ma coś takiego (chip) do zaoferowania albo wie jak można przerobić drukarkę na wieczny chip.

0
  • #6 06 Maj 2016 19:23
    Gruberex
    Poziom 9  

Na znanym portalu są też "wieczne" chipy. Cena dosyć wysoka ale tak pomyślałem, że może wystarczy zrobić mostek między WP i VCC żeby zablokować zapis. Drukarkę i chip będę miał w przyszłym tygodniu więc przetestuję teorię.

1
  • #7 26 Wrz 2016 12:03
    snwofido
    Poziom 1  

@perszeron - Czy udało się Tobie zresetować chip?

0
  • #9 17 Lis 2016 13:38
    republikant
    Poziom 2  

Z tego co sie orientuje to sa rozne typy tych pamieci np 24c02 czy bodajze 24w02 ale nie jestem pewien co do tego ostatniego. I w zaleznosci jaka literka w oznaczeniu to mozliwosc blokowania zapisu jest albo tylko polowy tej pamieci albo blokowanie calej pamieci. W kazdym razie zwiera sie wp do plusa. Ja zwarlem i zobacze po wiekszej ilosci wydrukow czy wskaznik poziomu tonera bedzie malal.pozdro

1
  • #10 17 Lis 2016 13:59
    Imprimarex
    Poziom 24  

Jeżeli jest taka ingerencja w płytę główną wówczas gwarancja producenta jest tracona!

0
  • #11 20 Lis 2016 14:03
    republikant
    Poziom 2  

W zasadzie to nie plyta glowna urzadzenia tylko maly uklad znajdujacy sie na kardridzu. A zawsze w razie "w" mozna sobie dokupic taki chip za 5-8 zl

0
  • #12 10 Sty 2017 00:22
    Mieciuu34
    Poziom 1  

Sorry ze nie do konca w temacie ale prosze o pomoc dla laika ;p gdzie znajde frimware i CRUM w drukarce ricoh ? Z gory dzieki

4
  • #13 16 Cze 2018 21:01
    RomanWorkshop
    Poziom 10  

Dziś skończył mi się toner startowy, więc rozpakowałem zakupiony 2 lata temu zestaw: zasypka 100g (3500-4500 stron) + chip (1200 stron). Okazało się, że resetowanie, czy wymiana chipa na nowy nie jest konieczna. Wystarczy uzupełnić toner, a następnie wejść w tryb serwisowy programu "Smart Organizing Monitor". W oknie "Service Mode", między rozwijalnymi listami "PnP Name" i "S. Mode", znajduje się lista "ID Chip" / "Des Mode" (chyba w zależności od wersji programu), którą trzeba ustawić na "Off" / "0". Od tego momentu wskaźnik pozostałego tonera nie będzie aktywny (stała wartość "**"), a drukarka będzie drukować aż do skończenia się tonera. Licznik wydruków będzie dalej zliczał (w drukarce jest chyba osobna pamięć liczby wydruków).

A tu instrukcja, jak wejść w tryb serwisowy:

1. Uruchamiamy program "Smart Organizing Monitor" i naciskamy przycisk "Informacje".

2. Pojawi się nowe okno "Informacje". Trzymając wciśnięte klawisze [Shift] + [Ctrl], klikamy dwukrotnie prawym przyciskiem myszki w dowolnym miejscu obrazka, który zajmuje górną/większą część tego okna.

3. Pojawi się okno "Service Mode" trybu serwisowego drukarki.

Rozważałem też zablokowanie zapisu liczby wydruków do pamięci na płytce chipa. Jeśli ktoś by to robił, to musi pamiętać że wyprowadzenie nr 7 (WP) układu pamięci jest już podłączone do masy (GND). Bezpośrednie podłączenie tego wyprowadzenia do plusa zasilania (VCC), spowoduje zwarcie.

0