Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys x3000 - Dlaczego nie łączy się z netem

janusrulez 25 Mar 2016 21:08 393 2
  • #1 25 Mar 2016 21:08
    janusrulez
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z konfiguracją urządzenia, zacznę może od początku. Od 2011r użytkuję router Linksys X3000 łącze na jakim je wykorzystywałem to adsl 10mbit, do rutera podłączone miałem kilka urządzeń NAS, TV i bezprzewodowo laptop, komórki itp, wszystko chodziło dobrze i sprawnie. Jako, że w mojej okolicy (wioska) pojawiły się światłowody (dzięki dofinansowaniu UE) pojawiła się opcja szybkiego netu na próbę więc teraz testuję. Operator jaki oferuje internet to Inea łącze jakie mam do 250/10 mbit. Standardowo dostałem modem z wifi Huawei HG8247H, jak podłączę po kablu wszystko fajnie śmiga, bezprzewodowo również, jednak aby podłączyć resztę urządzeń muszę mieć urządzenie które rozprowadzi internet na pozostałe sprzęty i dlatego też chciałem wykorzystać mój stary router. Mój Linksys X3000 jest niby urządzeniem które może pracować jako modem na adsl'u ale i chyba w kablówce (ma dwa wyjścia DSL i WAN. Na poprzednim łączu pracował na łączu DSL teraz podłączyłem modem i portem WAN ale nie mam netu dalej. Nie wiem co robię źle, czy może jednak ten mój router się najzwyczajniej nie nadaje. No chyba, że trzeba coś w ustawieniach pozmieniać. Uaktualniłem firmaware do najnowszego i nic, restartowałem nic, przywróciłem do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło.
    Z góry dziękuję za pomoc

• #2 25 Mar 2016 21:49
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

janusrulez napisał:
    Nie wiem co robię

My też nie wiemy

Grzeb w ustawienaich, nie radzisz sobie ? pokaż co tam masz, na ślepo grzebać nam trudno.

• #3 26 Mar 2016 13:26
    janusrulez
    Poziom 9  

Sytuacja dziwna, dzisiaj rano jeszcze raz wszystko odpaliłem i teraz internet działa (prawo murphiego chyba zadziałało), jednak nie jest wszystko ok. Pod mojegol linksysa przez kabel podłączyłem tv oraz NAS na nich internet chodzi i widzą się urządzenia), bezprzewodowo podłączony jest laptop i komórki. Z komórki mogę wszystko zrobić mogę zalogować się nan NAS, zobaczyć wszystkie jego paramerty, wyłączyć NAS itp. Problem mam z połączeniem się z laptopa na NAS'a nie mogę go wcale nawet ping'ować. Na laptopie mam starego windowsa xp (wyłączyłem zaporę) ale nadal kiszka, urządzenia restartowałem po kilka razy i nic to nie pomaga. Dodam, że przez tymi problemami z netem moja mała sieć działała idealnie wszystkie urządzenia ładnie się ze sobą komunikowały. Proszę o wasze propozycję co robić
    EDIT

Problem leży po stronie karty wifi w laptopie, bo jak podłączyłem inna na usb nie było żadnych problemów. Jednak najdziwniejsze jest to że ja nic nie zmieniałem w ustawieniach. Macie jakieś propozycje co mogło się przestawić. Mimo że karta w laptopie nie jest najszybsza (Atheros AR5007EG) to wolał bym z niej korzystać a nie z zewnętrzej karty na usb.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo