Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A2 1.6 - Opona - minimalne wybrzuszenie na boku

eraeste 25 Mar 2016 21:55 999 8
  • #1 25 Mar 2016 21:55
    eraeste
    Poziom 14  

Dzień Dobry

Mam minimalne wybrzuszenie na boku opony.
    Byłem u wulkanizatora -stary gość 18 lat w branży przy montażu kół zauważył to, ale powiedział, że mam się tym nie przejmować opona jest dobra i jest to dopuszczalne do jazdy inaczej co 2 samochód by musiał zmieniać koła.

Naczytałem się o wystrzałach, itd., ale na prawde jest to małe płaskie zgrubienie w jednym miejscu.

Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii, facet wie co mówi?

opony mam Dunlop st 200 sport E

0 8
  • #2 25 Mar 2016 22:09
    kokapetyl
    Poziom 43  

eraeste napisał:
    facet wie co mówi?

Może, wie co mówi, albo mówi co wie. :D
    Jak my możemy to ocenić?
    Przecież, to trzeba widzieć, dotknąć, pomacać.
    Normalne to chyba nie jest.

0
  • #3 25 Mar 2016 23:48
    akytam
    Poziom 16  

Minimalnie jest przetarty kabel 230V. I trochę wystaje linka miedziana. Jest PRAWIE dobrze. W samochodzie moźe słabo działać silnik i mogą być dziurawe fotele ale układ jezdny, kierownica, zawieszenie, hamulce.... to nie tylko Twoje bezpieczeństwo. Dobra opona nie ma brzuszka. A ta jest PRAWIE dobra. I już znasz moją opinię.

0
  • #5 26 Mar 2016 09:06
    eraeste
    Poziom 14  

A czy jak macie delikatnie porysowane drzwi w aucie nie do blaszy malujcie juz całe drzwi NIE bo nie ma ryzyka rdzy, chociaż estetycznie to niestety nie wyglada, ale na tym sie kończy .

Czy oglądacie chociaż raz na tydzień nie mówiąc dziennie swoje opony?, ale nie tylko od zewnątrz , ale tez od wewnatrz zapewne NIE a podejrzewam choć nie złośliwie , ze Wasze opony nie sa w 100% sprawne i nie mowię tu o bieżniku.

Dodam ze jakiś czas temu wymieniałem oponę właśnie ze względu na wybrzuszenie , ale na prawdę duże i co ciekawe kierownica mi nie biła , samochód sam nie skręcał i nie było problemów z hamowaniem, jednak wymieniłem , bo głupi nie jestem i myśle o sobie i o innych, bo stwarza sie wtedy ryzyko dla Wszystkich, ale nie można tez popadać w paranoje i dlatego moje pytanie zamieściłem żeby poznać wasze logiczne sugestie, bo mam do tego forum zaufanie i jak mowię znikome wybrzuszenie to znikome i jaki sens ma wulkanizator mowić ze jest w porządku , gdy ma nie zarobić ?

Pozdrawiam Wesołych Świat ;)

0
  • #6 26 Mar 2016 09:39
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nie chodzi o bicie tylko o ryzyko "wystrzału". Bez powodu wybrzuszenie nie powstało .Zrobisz jak zechcesz.

0
  • #7 26 Mar 2016 09:49
    eraeste
    Poziom 14  

No tutaj bym się zastanawiał.
    Oczywiście w pierwszej kolejności padną słowa "uderzenie w krawężnik" następnie dziura na drodze, ale to jest niestety nieuniknione wiemy doskonale jakie mamy w Polsce drogi (chociaż lepsze niż na Ukrainie czy w Rosji:).

Czytałem dużo na temat wybrzuszeń jak kto woli guzów, to nawet nowe opony po 600zł sztuka przy normalnym użytkowaniu może je takie coś spotkać raptem po kilku dniach! oczywiście nikt gwarancji nie uzna jest takich problemów opisanych mnóstwo w internecie, bo od razu winny jest klient, że uderzył np. w krawężnik jak pisałem itd. itd.

0
  • #9 26 Mar 2016 10:38
    eraeste
    Poziom 14  

Dziękuje za filmik i artykuł

Zadzwoniłem teraz do wulkanizatora i powiedziałem mu o tym co wyczytałem i ze sie obawiam itd powiedział tematu nie ma oponę wczoraj widział zreszta sam to zauważył na niej i sprawdził i spokojnie można jeździć . Pewnie jakby była uszkodzona to chciałby zarobić i nie brał by ryzyka ze ktoś moze zginać przez to ze mówi ze można śmiało jeździć. Mogłem zdjęcie zrobić tego no trudno.

0