Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GB7043PVTZ - jak udrożnić odpływ wody

25 Mar 2016 23:53 6903 5
  • Level 9  
    Poszukuję informacji jak udrożnić odpływ wody w lodówce LG.
    Po wielu trudach udało mi się stwierdzić iż zatkany jest odpływ. Jak się do niego dostać?
  • Level 19  
    Wlot odplywu masz w dolnej części komory chłodzącej. Prawdopodobnie wpadł do środka jakis kawałek / okruch z żywności. Odpływ jest poprowadzony najprawdopodobniej wężykiem z tyłu chłodziarki. ( na tackę gdzie woda odparowywuje) Wystarczy go tam znależć i spróbować przedmuchać. Powinno pomóc.
  • Level 9  
    Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie lodówka zaczęła tak wylewać wodę aż w końcu w sobotnią noc rozpocząłem się do niej dobierać. Okazuje się że wężyk owszem był zapchany a raczej zamrożony w dolnej części odpływu w dolnej części zamrażarki. Natomiast jego początek znalazłem po rozebraniu tylnej ścianki lodówki.
    Wystarczy wyjąć półki, wykręcić jedną śrubkę w tylnej ściance lodówki, wyjąć ją a następnie wyciągnąć dolną część tylnej ścianki lodówki (dolną).
    Znajduje się tam korytko w którym zbiera się woda. W moim przypadku była to już niezłe bajoro. Nie mogłem tego przetkać ale wpadłem na pomysł użycia niewielkiej ilości soli do rozpuszczenia lodu w dolnej części wężyka. Po kilku minutach woda sama wypłynęła.

Być może się to komuś przyda.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    I mnie czeka podobna zabawa. Woda zbiera się pod dolna półką w chłodziarce. ( ta oznaczona Moist balance crisper ). Odmrożona całkowicie po wakacjach i obecnie tafle lodu + woda pod tą półką.
    @twolk Udało Ci się opanować ten problem?

Mam kilka fotek odnośnie ww problemu.
    GB7043PVTZ - jak udrożnić odpływ wody GB7043PVTZ - jak udrożnić odpływ wody GB7043PVTZ - jak udrożnić odpływ wody GB7043PVTZ - jak udrożnić odpływ wody
  • Level 2  
    Dzień dobry wszystkim.
    Miałem ten sam problem, woda wypływała drzwiami od zamrażarki.
    Powód? Zatkany, a w konsekwencji zamarznięty odpływ. Pomogła szklanka ciepłej wody z octem wlana w odpływ. Musiał wcześniej dostać się tam jakiś brud, który zatykał się sukcesywnie, aż w końcu zamarzł. ;)
    Pozdrawiam.