Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPI50E05EU - Prz włączaniu miga kontrolka Kranika

26 Mar 2016 10:07 3498 8
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich.
    Zmywarka ok. roczna, po włożeniu naczyń chciałem uruchomić zmywarkę ale po chwili zaczyna migać "kranik". Nie słychać pompy odprowadzania wody. Sprawdzałem wąż doprowadzający wodę pod kątem załamań i zanieczyszczenia sitka - jest ok. Nie daje efektu również resetowanie i odłączanie zasilania. Problem powstał nagle i nie mam już pomysłu na to jak to rozwiązać.
    Proszę o jakieś sugestie co do naprawy :))
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny dla użytkowników
    Czyściłeś filtr w dnie zmywarki? Zajrzyj też do instrukcji. W części o konserwacji powinno być opisane jak ten filtr wyczyścić. U mnie w zmywarce (inny model) jest jeszcze taka plastikowa osłonka odpływu, którą trzeba też wyjąć i wyczyścić w takich przypadkach.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Niestety nic to nie daje kompletnie. Próbowałem wylać wodę z bocznego zbiornika ale bez skutku.
  • Poziom 19  
    Czy ktoś może powiedzieć coś jeszcze? gdzie w tego typu zmywarkach jest hydrostat/czujnik zalania? moze się przyblokował?

Bosch SPI50E05EU - Prz włączaniu miga kontrolka Kranika

Dodano po 4 [minuty]:

Oto przedstawienie błędu, zmywarka przy włączeniu tylko pyka przekaźnikami w module i pompa wyrzucająca wodę nawet nie nadąża zakręcić bo zaczyna migać symbol kranika.

• Moderator AGD
    dywanelektronik napisał:
    Zmywarka ok. roczna

Ale chyba jest jeszcze na gwarancji?
    Więc po co rozbierać i robić jakieś dziwne eksperymenty?
  • Poziom 19  
    Serwis Boscha za dojazd sobie chce policzyć 120zł bo nie mają technika, poza tym problem ze sklepem internetowym (nie mam dowodu zakupu, zaginął przy przeprowadzce). Poza tym chcę wiedzieć po prostu jak można to naprawić w zaciszu domowym, jeśli to drobnostka niewymagająca wymiany części. Szanownego Admina proszę o przeniesienie tematu do AGD serwis.
  • Poziom 7  
    Ciekawe co bylo problemem. U mnie to podobnie. Pompa wypompowuje wodę, ale pokazuje migajacy kranik...
  • Poziom 19  
    Winny był uszkodzony moduł, a wg. serwisanta to dość często padają i od tamtej wymiany chodzi bez zarzutu.
  • Poziom 7  
    U mnie odkryłem, że byl wyciek z obudowy tuż nad mocowaniem zespolu pompowego. Jednak aqua stop zadzialal gdyz byla woda pod spodem. Musze rozebrać trzeci raz i sie doktoryzować. Cztery lata ma zmywarka, a wyglada jak nowa i na pewno nigdy juz Boscha nie kupie.