Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery IP hikvision.Współpraca z mikrofonem i czujnikami alarmowymi.

26 Mar 2016 08:20 2706 7
  • Poziom 9  
    Jak wygląda sprawa mikrofonów w kamerach hikvision?
    Ma ktoś jakieś doświadczenie jakie należałoby dokupić?

Mam tez pytanie odnośnie wejścia alarmowego. Rozumiem, ze detekcja ruchu będzie uruchamiała kamerę. Czy to musi być oddzielna czujka ruchu czy można podłączyć ją do alarmu np satela? Gdy by tak było myślałem aby wyodrębnić kilka czujek najbliżej kamer które by ja uruchamiały.

Moderowany przez suworow:

Wydzieliłem do nowego tematu. Proszę nie dopisywać się z pytaniami do tematów innych osób.

• Sklep ECSYSTEM
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Kolego autorus , ja mam 3x DS-2CD2135F-IS ,do jednej z nich mam podłaczony mikrofon sm-8 Kamery IP hikvision.Współpraca z mikrofonem i czujnikami alarmowymi.
    Dzwiek słychac ok tylko ze kodowanie dzwieku tylko MP2L2, Inny kodek nic nie było mozna zrozumiec.
    Nagrywam na Nas miałem qnap ale tam licencja na 2 kamery
    Zakupilem asustor 602 , licencja na 4 kamery ,ładnie wszystko działa ,ale program nie przepuscza kodowania dzweku MP2L2, tylko G711 albo g726. w tych kodekach dzwiek jest nie do przyjecia.Pisałem do ASUSTOR i nic odpisali zebym nagrywał z kamery po protokole RTSP, ale dzwieku i tak nie ma.
    Jedyne rozwiazanie jakie znalazłem aby nagrywało z dzwiekiem MP2L2 , to na nas zrobiłem osobną partycje na kamere mam dysk narazie 1 tb podzieliłme na 3 czesci ,zrobiłem po 8 udziałów ,załozyłem quota na rozmiar po 300gb , i nagrywa mi w zapetleniu, .Kamery podłaczyłem 12 lutego do tej pory kamery nagrały mi srednio po 100 gb., włączone uruchamianie po detekcji ruchu. Jakośc obrazu ustawilem 720p i najlepszej jakosci , obciązenie łącza jakies 600-800 kbs na kamere.Wszystko idzie po linku nanostation na odległosc 1,5km.Kamery są u zony w gabinet , nas jest w domu i wszystko smiga .
    Bedziesz miał pytania pisz , moge ci wysłac kawałek filmiku z dzwiekiem.Pozdrawiam
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 9  
    Przetrawię sprawę z licencjami. Mam rs815+.
    A próbowałeś innego mikrofonu? w ogóle jak się podłącza taki mikrofon?
    Czy hikvision ma w ogóle kamerki z wbudowanym mikrofonem i czy warto w takie coś wchodzić?
  • Poziom 10  
    probowałem z innymi mikrofonami ,znalazłem w domu taki zwykły i o dziwo działa,jednak kamera puszcza kodowanie tego dzwieku ,tak jak pisałem w M2 ,obojetne jaki mikrofon podłaczysz.Ten z obrazka ma jeszcze dodatkowo regulacje głoscnosci .Podłaczasz normalnie + do kostki ma kamera - do kostki i osobno zasilacz do mikrofon i juz . Ja zakupilem kamery w chin po 70s mi sprzedał przeszło bez vat .po 280zł wyszły na olx kolo miał po 500 zł za szt .Róznica troszezke wyszła .
    W ofercie chinczyk tez ma ale po 120s wiec jak kto woli .Jak ktos kupuje na firme moze nie robi roznicy Dla mnie 50 dolarów mniej na kamera to róznica
    Strona do chinczyka
    http://pl.aliexpress.com/store/group/3-0MP/319147_258685317.html

Generalnie chinczyk polecał te kamery
    na zew ta najlepsza
    http://pl.aliexpress.com/store/product/Newest...-265-HEVC-POE-IP-CCTV/319147_32462001588.html

kopułkowa te którą ja kupiłemk
    Kolego kup sobie jedna i zobacz ,tylko jeszcze musisz do tego dokupic zasilacz bo one nie maja . JA kupiłem switcha z zasilaniem POE na 4 kamery i działa
  • Poziom 9  
    znalazłem DS-2CD2532F-IS i niby ma wszystko. Ale nigdzie nie mogę znaleźne opisu jak z dźwiękiem. Samo video na yt wydaje się być ok.
  • Poziom 9  
    na ta chwile ma juz w domciu IP DS-2CD2142FWD-I, jednak nie znalazłem wersji IS z dźwiękiem. Kamera została wybrana ponieważ jest na liście synology a na tym serwerze ma działać monitoring.
  • Poziom 29  
    Witam,
    Panowie, czy ktoś może powiedzieć jak te kamery Hik'a z wbudowanym mikrofonem się sprawują?
    Jak z jakością dźwięku, czy słychać głos jak się stoi kilka metrów od kamery?
    Mam temat do zrobienia z głosem i coś sceptycznie podchodzę do tych wbudowanych mikrofonów.
    Może ktoś ma doświadczenie w systemach Hik'a IP z mikrofonem?