Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik ciś. hydroforu-dziwne rzeczy

26 Mar 2016 13:03 1386 14
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z wyłącznikiem hydroforu. Bop nie rozłącza nawet jak dobije do 3atm. Ale jak puknę ręką to się wyłączy. Co mogę z tym zrobić ? regulacja nie pomaga.
  • Poziom 27  
    Między membraną a wyłącznikiem jest trzpień który przechodzi przez metalowy otwór tam jest zardzewiały naoliwić a jak nie pomoże wyczyścić.
  • Poziom 16  
    Potwierdzam, mechanizm wyłącznika rozebrać, wyczyścić, być może odrdzewić, naoliwić, ponownie złożyć, wyregulować. Być może prościej będzie wymienić na nowy. Proszę pamiętać, że zbiornik ma zawór do napompowania, należy dbać o to, aby zawsze było odpowiednie ciśnienie powietrza w zbiorniku. Ile? to zależy od ciśnienia wody, jakie chcemy otrzymać. Od tego ciśnienia zależy ile wody pompa może wtłoczyć do zbiornika.
  • Poziom 8  
    No właśnie jak to jest z tym pompowaniem powietrza ? Gdzie jest ten zawór ? I co by się działo jak by było za mało / za dużo ? Zaraz pójdę rozebrać ten przełącznik i dam znać co i jak a jak wyregulować którymi śrubami i w którą stronę kręcić ?
  • Poziom 16  
    Sprawa jest prosta, masz dwie sprężyny: dużą i małą. Najważniejsza jest ta duża, im bardziej dokręcisz, tym większe ciśnienie wyłączy silnik pompy, małą możesz zwiększyć histerezę, ale i bez tej małej sprężyny i tak histereza jest spora, jak dla mnie za duża, dlatego ja zupełnie luzuję tą małą sprężynę. Zbiornik wody oddzielony jest od reszty gumową przeponą, jest to po prostu gumowy balon. Przy okazji demontażu hydroforu można wyjąć go i wyczyścić, zawsze upaprze się od zanieczyszczeń zawartych w wodzie, które odkładają się tam. Ja pompuję zbiornik powietrza do ok. 1at. Jeśli jest za małe ciśnienie powietrza to pompa zbyt często załącza się. Info o napompowaniu znajdziesz w instrukcji obsługi hydroforu. Pamiętaj, że powietrze pompujemy przy braku wody, albo po prostu przy wyłączonym hydroforze i otwartym zaworze wody. Jeśli przy pompowaniu powietrza woda wylatywała ze zbiornika, to świadczy to o tym, że rzeczywiście ciśnienie było za małe.
  • Poziom 8  
    PAnowie nie moge/umiem rozebrać tego dziadostwa ;D są styki i to nie chce wyjść tylko da się to wcisnąć ale to zaraz wyskakuje ;d

Dodano po 41 [minuty]:

I co teraz ma robić ? Wyłącznik ciś. hydroforu-dziwne rzeczy Wyłącznik ciś. hydroforu-dziwne rzeczy

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Niestety po porozbieraniu wszystkiego i wyczyszczeniu i nasmarowaniu nie rozłącza pompy. Chyba że puknę ręką albo podniosę taką blaszkę. Nawet nakrętkę regulacyjną wykręciłem na maksa. I co teraz zrobić ? Wiem że nie rozłącza bo magnesy nie wpadają w dół no chyba że puknę to wskoczą ale same nie chcą i co teraz zrobić ?
  • Poziom 16  
    Jeżeli możliwe jest odinstalowanie tego wyłącznika, to spróbowałbym przećwiczyć go pod kompresorem.
  • Poziom 8  
    Ale co to da ? Jak wczesniej chodzilo tak ze dobilo do 2.8 i wylaczalo a teraz dochodzi do 3.2 i chodzi nadal chyba ze pukne delikatnie
  • Poziom 16  
    Na warsztacie można będzie przewąchać, jak powinno działać i dlaczego nie odbija.
  • Poziom 8  
    A mozliwe zeby magnesy sie rozmagnesowaly i maja za mala moc ?
  • Poziom 8  
    Ale jak to naprawic
  • Poziom 27  
    Tak na odległość niestety nie jestem w stanie cię poratować spotkałem się z takim kilka lat temu tak że nawet budowy nie pamiętam a co dopiero szczegóły tak więc pozostaje wrócić do 12 postu,metoda prób.
  • Poziom 8  
    Czyli mam ustawic magnesy i podkladki tak aby bylo dobrze :D jutro poprobuje bo teraz swieta a jak nie to kupie nowy i tyle