Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzone SINUS WR1178. Co w zamian?

papylon 26 Mar 2016 13:19 342 2
  • #1 26 Mar 2016 13:19
    papylon
    Poziom 8  

Po kilku latach stania w schowku, wyciągnąłem swojej konstrukcji subwoofer push-pull. Zauważyłem niestety, ze głośniki jakie są w nim, SINUS WR1178, 10 calowe, porostu się rozleciały. Czyli membrana i zawieszenie. Jako, ze od wielu lat już nie zajmuje się głośnikami, to i nie jestem na bieżąco. Dlatego zwracam się z pytaniem:
    potrzebuje dwóch elementów głośnikowych do mojego suba. Podpowiem, ze parametry tych SINUSow to:

Średnica: 10"
    Moc: 100W
    Częstotliwość rezonansowa: 27Hz
    Częstotliwość zakres: 27 - 5000Hz
    Czułość: 92dB/1w/1m
    Impedancja : 8 OHM

Wzmacniacz zewnętrzny w klasie D, sam robiłem wiele lat temu...do tego suba.

Chętnie jakiś sklep stacjonarny w Wawie. Internet tez OK.Uszkodzone SINUS WR1178. Co w zamian?IMG_66..JPG Download (535.4 kB) Uszkodzone SINUS WR1178. Co w zamian?IMG_66..JPG Download (51.39 kB)

• #2 26 Mar 2016 14:53
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Najlepsza będzie regeneracja tego co już jest. Liczyłeś jakoś tę obudowę do tych głośników? :D

• #3 26 Mar 2016 15:06
    papylon
    Poziom 8  

Tez myślałem o regeneracji i dzwoniłem, po wielu niepowodzeniach w znalezieniu warsztatu, który mógłby to zrobić. Koszt za sztukę to 200:-PLN, no i nie maja możliwości zmierzenia po regeneracji. Robia to "na czuja". Odpuściłem. Ta obudowę kiedyś liczyłem, było to......20 lat temu :) wyniki gdzieś sie zapodziały....you know...
    Licze, przy odrobinie fartu, ze dostane dobre głośniki, które zbliżą się parametrami do tych SINUSOW. Wiem, ze nie będzie tak jak kiedyś ale raczej robię to, czyli uruchomienie tego suba, ze względów sentymentalnych. Skrzynia jest pięknie wykonana, wazy ponad 30kg, budowałem 4 miesiące i wędrowała ze mną po całej Europie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME