Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha yz125 2001 sprzęgło

26 Mar 2016 13:52 885 6
  • Level 8  
    Witam wszystkich , potrzebuje wymiarów łożyska oporowego sprzęgła coś takiego jak na zdjęciu .Pozdrawiam
    Yamaha yz125 2001 sprzęgło
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    O takie rzeczy zapytaj się w ASO nr tel 604 942 861... Jak nie wkurzysz obsługi, to ci podadzą...
  • Level 39  
    ASO o tym motocyklu wie tyle co ja. Im zależy na sprzedaży z 10x przebitką ceny (miejsce na magazynie x czas magazynowania = cena wyjściowa), a nie podawaniu szczegółów producenta części. Mogą co najwyżej podać numer katalogowy, który jak sprawdziłem to 93340-21008-00. Łożysko stosowano także w innych modelach (np. 250 czterosuwowej).
    W zasadzie dobór łożyska igiełkowego wzdłużnego nie jest problemem, bo nie ma w nich szczególnie rozdrobnionego asortymentu. Po wymiarze wewnętrznym i zewnętrznym powinieneś dojść.
    Jeśli nie, to pytaj osób sprzedających którzy mają silnik rozebrany w częściach. Zazwyczaj masz 10% szans, że ktoś odpowie, poda Ci wymiary lub zmierzy Ci z dokładnością ±2 mm (albo też poda w centymetrach).
  • Level 21  
    Mi akurat w tym ASO podawali co chciałem... I choć mogli mi przykładowo wcisnąć oryginalny łańcuch za 270zł, to sprowadzili mi zamiennik w rozsądnej cenie...
  • Level 39  
    Podajesz zły przykład.
    Po pierwsze rozmiar i długość łańcucha napędowego jest podana w katalogu, instrukcji serwisowej a nawet w instrukcji obsługi. To jest część eksploatacyjna którą wymienia użytkownik we własnym zakresie. Z resztą gwarancja na motocykle używane w sporcie to max 1 miesiąc, więc Yamaha nawet nie musi się martwić o dostępność w magazynie serwisowym.
    Po drugie łańcuch do motocykli crossowych tyle kosztuje, a nawet dwa razy tyle co w katalogu części. Zamiennik który kupiłeś jest przeznaczony do motocykli szosowych, więc póki będziesz jeździł na torze asfaltowym to wytrzyma. W zawodach przejechałbyś 1-2 wyścigi i łańcuch strzeli, będzie szczęście gdy nie połamie karterów lub czegoś innego. Standardowe łańcuchy 520 są dopuszczalne do pojemności max. 250 cm³.
  • Level 21  
    Punkt pierwszy - nie miałem crossa... Wymiar łańcucha nie zawsze jest tak łatwo dostępny... Wymiary łożysk również są w katalogach (jak wszystko zresztą)...
  • Level 8  
    Panowie pomoże ktoś ?