Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Designjet 110plus - HP Designjet 110plus -86:11 error code

mar449 26 Mar 2016 14:17 1620 7
 • #1
  mar449
  Level 9  
  Witam. Jak wyżej. Po uruchomieniu karetka się podnosi idzie na lewą stronę uderza w lewą obudowę, idzie w prawo uderza w prawą obudowę i parkuje. Błąd 86 11. Taśma enkodera w porządku, ma lekkiego kleksa z niebieskiego tuszu, ale ledwo widocznego. Jest w dobrym stanie. Drukarka ma niewielki przebieg, nie jest zjechana. Karetka przy ręcznym przesuwaniu chodzi z niewielkim oporem płynnie się przemieszcza pod koniec ruchu z lewej strony wyczuwalny lekki skok, ale to chyba już ogranicznik czuć. Paski napędowe są w porządku nie mają wyciętych zębów. Oś podawania papieru przesmarowana. Czy można zdiagnozować, który element wysiadł.
  Taśma karetki leciutko przegięta w jednym miejscu.Ten błąd wyskoczył na moment kilka razy, ale po zrestartowaniu drukarki ustępował. Wydrukowałem potem około 80 zdjęć formatu A3. Wyłączyłem jako sprawną. Czy jest metoda, aby sprawdzić taśmę bez podmiany i optykę w karetce , ewentualnie wyczyścić? Jak to ugryźć? Pozdrawiam. Marek.
 • #2
  Bitels85
  Level 25  
  Witam, 86.11 to błąd ruchu karetki.
  Skoro karetka jedzie za daleko i uderza w bok, to znaczy, że ma problem z upozycjonowaniem.
  Co to znaczy, że taśma enkodera jest w porządku?
  Weź mały kawałek szmatki (5x5cm), namocz ciepłą wodą, wyciśnij i przeciągnij przez enkoder aż na szmatce przestanie zostawać brud.
  Profilaktycznie wyczyść dokładnie prowadnicę karetki preparatem typu WD-40.

  Powodzenia!

  P.S. Trailing cable, czyli taśma o której piszesz, że jest zagięta nie ma nic do rzeczy, bo w przypadku jej uszkodzenia będzie błąd 11.11.
 • #3
  mar449
  Level 9  
  Witam. Dziękuję za odpowiedź. Cała taśmę enkodera przemyłem dokładnie tak jak opisałeś i sprawdziłem pod szkłem powiększającym. Nie zauważyłem nic złego. Prowadnicę karetki naoliwiłem oliwą do mechanizmów precyzyjnych, ale jeszcze raz przemyję. Marek.
 • #4
  Bitels85
  Level 25  
  Ok Daj znać czy pomogło.
 • #5
  mar449
  Level 9  
  Witam ponownie. Dokładnie posprawdzałem przemyłem i nasmarowałem wszystkie mechanizmy. Nadal nie mogę uruchomić tej drukarki. Czy można coś jeszcze sprawdzić, żeby to zdiagnozować? Pozdrawiam. Marek.
 • #7
  mar449
  Level 9  
  Witam. Drukarka po dokładnym oczyszczeniu taśmy przestała wyświetlać błąd 86-11 , ale zaczęły migać wszystkie ikony tuszy. Po przesunięciu się karetki w lewo i w prawo staje z tym komunikatem. Jeżeli w trakcie uruchomienia poddam arkusz z ręcznego podajnika ustawia go prawidłowo zaczyna skanować żółtym laserem i wtedy staje i wszystkie tusze nadal migają. Wydaje się więc, że tamten problem ustąpił, a powstał teraz problem z tuszami. Podmieniałem kilka kompletów tuszy dosyć starych i bez zmian. Chipy w tuszach miały być wieczne, samo-resetujące się i tak to wyglądało, na panelu przy drukowaniu sporej ilości zdjęć formatu A2 pokazywały zawsze pełny stan tuszu. Czy może to mieć związek z przeterminowaniem jakichś komponentów drukarki? Czy to da się jakoś zresetować ? Czy jeszcze coś innego można zrobić? Marek.
 • #8
  mar449
  Level 9  
  Odczytałem info.

  jest tego dużo i dlatego nie wklejam wszystkiego. Po przejrzeniu znalazłem na początku  Date: 01-24-2017
  Printer Status: error 01
  Printhead Alignment: Yes Page# 1681
  Factory Paper Advance Calibration: Yes
  Custom Paper Advance Calibration: None

  i pod koniec

  C: #1 - Inserted - 18 cc ( 9%) - 500 days - Max. Recovery Level 0
  #2 - Inserted - 32 cc ( 16%) - 3095 days - Max. Recovery Level 3
  #3 - Faulty - 216 cc (108%) - 70 days - Max. Recovery Level 2 Error Code:0129

  Proszę o podpowiedź co może być przyczyną tego stanu. Pozdrawiam. Marek.