Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Regza 32LV733 - Jakie świetlówki pasuja do tego modelu?

26 Mar 2016 14:29 717 10
  • Poziom 11  
    Witam.
    Toshiba 32LV733 niestety "zgasła":) Dźwięk jest.
    Po wizycie u znajomego stwierdził, że 2szt świetlówek są do wymiany.
    Niestety wg niego takie świetlówki są trudno dostępne do tego modelu.
    I teraz moje pytanie.
    Czy świetlówki od innego modelu Toshiby o tej samej przekątnej będą pasować?
    Mam możliwość kupna za grosze innej Toshiby (32AV605PG) i kombinuję czy można przełożyć same świetlówki ?
    Może ktoś przerabiał już taki temat albo ma większą wiedzę niż ja:)
    P.S.
    Znajomy chyba po prostu nie chciał się podjąć szukania świetlówek i kombinowania:)

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A co ma do tego marka i/lub model TV?

bolobis napisał:
    Znajomy chyba po prostu nie chciał się podjąć szukania świetlówek i kombinowania:)

To jakim cudem stwierdził, że są uszkodzone? ;)
  • Poziom 11  
    mirex napisał:
    A co ma do tego marka i/lub model TV?

bolobis napisał:

To jakim cudem stwierdził, że są uszkodzone? ;)

Marka raczej ma bo do np. Samsunga są trochę inne świetlówki z tego co widziałem.
    Do Toshiby są w kształcie U podwójne a do innych marek są pojedyncze.

A stwierdził że świetlówki po sprawdzaniu przyrządami mierniczymi i wizualnie (2 szt maja podobno bardzo czarne, jakby już wypalone końcówki przy samym mocowaniu).
    Znajomy zajmuje się naprawą TV i RTV także raczej wie co mówi:-)
  • Poziom 43  
    Jasne. Zajmuje się naprawą RTV i nie chce mu się poszukać odpowiednich lamp. ;) No cóż, zdarza się.
    bolobis napisał:
    Marka raczej ma bo do np. Samsunga są trochę inne świetlówki z tego co widziałem.

Bajki (generalnie) opowiadasz, no ale powodzenia, skoro moja podpowiedź ci nie odpowiada. ;)
    Nie zmieni tego nawet fakt, że pewnie faktycznie masz 4U. ;)
  • Poziom 11  
    mirex napisał:
    Jasne. Zajmuje się naprawą RTV i nie chce mu się poszukać odpowiednich lamp. ;) No cóż, zdarza się.
    bolobis napisał:

Bajki (generalnie) opowiadasz, no ale powodzenia, skoro moja podpowiedź ci nie odpowiada. ;)
    Nie zmieni tego nawet fakt, że pewnie faktycznie masz 4U. ;)

Bajki to czytam córce na dobranoc.
    Zadałem pytanie i skoro nie ma Pan konkretnej odpowiedzi to nie widzę sensu dalszej dyskusji.
  • Poziom 43  
    Bajki to nam też tu opowiadasz.
    Oto dowód
    bolobis napisał:

Ale ty tego nie rozumiesz, choć dałem ci wędkę, więc ja też nie widzę sensu w dalszej dyskusji. ;)
  • Poziom 11  
    Skoro na różnych zdjęciach widzę ,że do konkretnej matrycy tej Toshiby pokazane są świetlówki w kształcie U a do innych matryc montowanych np. do Samsunga czy nawet Toshiby są pojedyncze proste to faktycznie..... opowiadam bajki i marka i symbol TV nie ma znaczenia.
    Może nie znam się aż tak jak Ty na sprzęcie RTV ale wzrok mam jeszcze dobry.
    Nie ma jak ludzie , którym się wydaje że wszystko wiedzą, a na proste pytanie (dla kogoś kto zajmuje się zawodowo naprawą RTV) nie potrafią odpowiedzieć konkretnie (wychodząc oczywiście z założenia, że ta osoba jest kimś takim) tylko piszą jakieś farmazony nie związane z tematem.
    Przy okazji, nie chodzę na ryby więc wędka jest mi niepotrzebna;-)
  • Poziom 43  
    bolobis napisał:
    to faktycznie..... opowiadam bajki i marka i symbol TV nie ma znaczenia.

Bo nie ma znaczenia.
    Rusz głową, to zrozumiesz, co ma znaczenie. Jesteś na dobrej drodze. ;)

Skoro chcesz kupić telewizor, żeby mieć lampy, to przyda ci się to ruszanie. ;)

Każde moje słowo w tym temacie jest związane z tematem.
    No ale niektórzy, żeby mieć koła, kupują cały samochód. ;)
  • Poziom 11  
    mirex napisał:
    Bo nie ma znaczenia.
    Rusz głową, to zrozumiesz, co ma znaczenie. Jesteś na dobrej drodze. ;)

Nawiązując do samochodów...
    Skoro potrzebuję koła do Forda Mondeo mk3 chcę mieć pewność , że kupując Forda Focusa MK1 za cenę mniejszą niż same koła, jego koła będą pasować (tu akurat wiem że nie będą bo jest inny rozstaw śrub).
    Dlatego model matrycy i marki TV, moim zdaniem. ma znaczenie, ponieważ w innym modelu Toshiby lub innym TV może być matryca , która ma świetlówki proste pojedyncze.

mirex napisał:
    Każde moje słowo w tym temacie jest związane z tematem.

Jakoś nie zauważyłem, żebyś konkretnie odpowiedział, że świetlówki z modelu 32AV605PG będą pasowały do modelu 32LV733.
    Na tym kończę całą tą debatę, ponieważ dalsza przepychanka słowna nie ma sensu a i tak odpowiedzi nie otrzymam.
    Twoje posty nie wnoszą nic konkretnego a tylko nabijasz sobie punkty.
  • Poziom 43  
    Jak byś rozumiał cokolwiek, to byś wiedział, że te same świetlówki znajdziesz w dziesiątkach innych modeli i marek telewizorów.

Spytaj sprzedającego jaką ma matrycę, a potem poszukaj sobie informacji o inwerterze i podświetleniu. Dowiesz się szybciutko, nawet na Elektrodzie. Z obrazkami.
  • Poziom 11  
    Po wnikliwszym przerobieniu tematu i pomocy normalnych ludzi okazuje się, ze te dwa modele mają inne swietlówki (inni producenci matryc) a co za tym idzie nie będą pasować, takze temat uwazam za zamknięty.