Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Fiat Punto II - Auto traci moc ciężko pali

26 Mar 2016 15:00 2937 17
  • Poziom 8  
    Witam od jakiegoś czasu mam problem z moim punciakiem z 2002 r 1,2 8v.
    Problem pojawił sie zimą auto odpala na 2 cylindry po dodaniu gazu dopiero zaczyna pracować normalnie, gdy był mróz po rozpoczęciu jazdy auto muliło im większy bieg tym bardziej traciło moc. teraz jest w miarę dobrze. Gdy ruszam gwałtownie to czasem trochę poszarpuje. Byłem na komputerze i nie wykazało żadnych błędów mechanik obstawia silniczek krokowy, problem w tym ze jest on nierozbieralny i trzeba wymienić całą przepustnice... w miedzy czasie wymieniłem kable WN i świece. Co wy o tym myślicie może ktoś miał już takie problem ? Odpalenie wygląda mniej więcej tak jak na filmie.

Link
  • Poziom 35  
    Bo nie zawsze błędy pokaże, z mojego nędznego doświadczenia obstawiam czujnik podciśnienia.
    Profilaktycznie odłącz akumulator na kilkanaście minut i sprawdź czy to coś zmieni.
    Silnik krokowy nie ma nic do poszarpywania przy dodaniu gazu no ale szyld mechanik każdy może sobie powiesić.
  • Poziom 27  
    A co z ciśnieniem paliwa, sprawdzał ktoś??
    Musi być 3,0 bary.
  • Poziom 8  
    Odłączałem akumulator na ok 10 min nie sety nic to nie dało. Ciśnienia paliwa nie sprawdzałem a jak tego dokonać ?
    jawiczka znasz jakiegoś dobrego mechanika w okolicy Gniezna ?
  • Poziom 27  
    Tak znam kilku.

Dodano po 1 [minuty]:

Napisz skąd jesteś.
  • Poziom 8  
    Jestem z Kłecka
  • Poziom 20  
    tak jak kolega pisał powyżej sprawdzić ciśnienie na listwie może problem z pompą ,sprawdzić czujnik położenia wału korbowego
  • Moderator Samochody
    Czy lekkie dodanie gazu (podkreślam lekkie - nie pompowanie gazem, tylko 10-15% stałego uchylenia przepustnicy) podczas próby rozruchu cokolwiek zmienia?
  • Poziom 8  
    Tak jak lekko dodam gaz to odpali normalnie, chociaż czasem zdarzy mu sie ze i bez gazy odpala dobrze. Na biegu jałowym gdy dodam gwałtownie gaz na maxa silnik przydlawia sie i dopiero wchodzi na pełne obroty.
  • Moderator Samochody
    Jak zaciągniesz hamulec, dasz 4 bieg i delikatnie będziesz puszczał sprzęgło silnik będzie utrzymywał wolne obroty?
  • Poziom 8  
    Nie, auto sie zadusi to juz przerabialem bo myslalem ze szarpie przez sprzeglo czy cos...
  • Poziom 35  
    Nambir napisał:
    Nie, auto sie zadusi to juz przerabialem bo myslalem ze szarpie przez sprzeglo czy cos...

Nie chodzi o sprzęgło tylko test silnika krokowego.
    Odpal, niech chodzi na biegu jałowym, włącz światła, dmuchawę, szybę elektryczną - powinien utrzymać te same obroty cały czas z ew. chwilowym spadkiem.
  • Poziom 43  
    Albo na odcinku bez pochyłości delikatnie ruszyć na jedynce i jechać bez dodawania gazu - powinien podczas jazdy podnieść obroty mniej więcej do nominalnych (nie wiem ile tam masz, zwykle jest ok. 750 obr/m przy gorącym silniku, w niektórych autach nieco więcej lub mniej).
  • Poziom 8  
    W poniedziałek auto idzie do mechanika na diagnostykę na chwile obecną mechanik obstawia pompę paliwa. Okaze sie co i jak :)
  • Poziom 43  
    Nambir napisał:
    W poniedziałek auto idzie do mechanika na diagnostykę na chwile obecną mechanik obstawia pompę paliwa. Okaze sie co i jak

Kolego jak mechanik po wyciągnięciu pompy zobaczy brokat na dnie to niech wymieni całe paliwo i pompe z FILTREM na nowe.
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze taki problem od jakiegoś czasu ze jak naduszę drugi raz po odpaleniu auta hamulec to zamykaj sie wszystkie drzwi.. Myslalem ze centralka jest walnieta wiec odłączyłem kostke nr 2 ktora idzie do bezpiecznikow i po odpaleniu nie pokazuje stanu paliwa gdzies wyczytalem ze centralke podlacza sie pod mase pompy paliwa. Gdy odlacze nr 1 to wszystko gra centralka dziala wskaznik paliwa również ale nie swieca sie kierunkowskazy podczas zamykania pilotem . Dodam ze wszytsko zaczelo sie pewnej niedzieli po zatankowaniu auta i przy wyjeździe z Orlenu czy to wszytko moze miec cos wspolnego ? Wydaje mi sie ze auto pali troche lepiej jak odlacze centralke... sory za ewentualne literówki ale pisze z tel.
    Fiat Punto II - Auto traci moc ciężko pali
  • Poziom 35  
    Może i centralka ma funkcję blokady drzwi podczas jazdy ale taką rzeźbę ciężko przez forum zdiagnozować.
  • Poziom 8  
    Po wymianie ako wszytko gra komputer pokazywał zbyt małe napięcie przy odpalaniu i dawał zapłon tylko na 2 cylindry. W sumie po wymianie akumulatora jeździłem 8 miesięcy. Auto dawno sprzedane jest nowe Punto 😍