Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung galaxy s3 Neo - Nie ładuje, albo ładuje chwilami

kivoPL 26 Mar 2016 21:18 8997 6
    kivoPL
    Level 9  
    Hej, od pewnego czasu mam problem z ładowaniem mojej SIII Neo.
    Chodzi o to, że nieraz mruga to ładowanie, w sęsie, że cały czas piźga, że jest odłączony i podłączony.
    No i cały czas jest tak że jak podepne go do ładowania, niby pokazuje że ładuje, ale tylko podtrzymuje tzn. % nie idą w góre tylko albo stoją w miejscu, albo idą w dół.
    pobrałem sobie aplikacje "Galaxy charning current" która pokazuje z jaką prędkością ładowany jest telefon, cały czas pokazuje mi 0 mAh jak ruszam kablem przy wejściu to pokazuje momentami maxymalnie 300 mAh.
    Kupiłem już tone różnych kabli USB, i oryginalnych, i nie oryginalnych, i na każdym kablu jest to samo, z ładowarkami podobnie, tylko jest jeszcze jedna dziwna sprawa..
    Telefon nie ładuje się żadną ładowarką która ma mniej niż 1A
    np. ładowarka mojego ojca(1 A) z CAT'a b19q działa, tak samo jak z ładowarką mojego brata do s4 (2 A)
    nie ładuje np power bankiem, czy ładowarką mojej mamy (0.7 A) wgl. nie pojawia się ikona ładowania..
    (kiedyś działało na każdej ładowarce)
    Czego to może być wina, co z tym robić, i ile może kosztować naprawa ?
    kivoPL
    Level 9  
    KamGr wrote:
    Możliwe że konieczna będzie wymiana portu usb. A sprawdzałeś jak się zachowuje na innej baterii?

baterie od kąd tak się dzieje wymieniłem już 4 razy.. za każdym razem na oryginał, w ten piątek założyłem nową..

Dodano po 55 [sekundy]:

KamGr wrote:
    Spróbuj jeszcze dokręcić dwie śrubki które są pod klapką zaraz nad portem. Możesz też przeczyścić port tylko najlepiej ostrożnie i czymś bardzo cienkim np. igłą, ale uważaj żeby nie odgiąć blaszki w środku. Tu masz to pokazane na filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?v=R6p0Eg-yq3A

spróbuje dam znać jutro, bo dzisiaj już chyba nie będę się pchał do garażu..

A napewno jest to przyczyna mechaniczna ?ktoś kiedyś mi mówił że takie problemy to może być coś od systemu i żebym wgrał nowe cośtam...
    Duż by kosztowała wymians gniazda usb ? bo samo gniazdo na ebayu ok. 1$
    KamGr
    Level 24  
    Wgrać można nowy system lub wcześniej jeszcze sprawdzić czy pomoże przywrócenie do ustawień fabrycznych, ale wątpię żeby to coś dało. O koszty wymiany to musisz sam popytać bo każdy serwis ma swój cennik.
    Bestii
    Level 3  
    Zajdz sobie do jakiegoś GSM tam Ci z tym zrobią Ciocia miała ten sam problem.
    kendzierz1
    Level 19  
    Do wymiany gniazdo USB, przerabiałem to z 5 razy, objawy podobne do tych co piszesz