Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocowanie silnika elektrycznego do roweru

26 Mar 2016 21:33 1428 3
 • Poziom 33  
  Odziedziczyłem rower częściowo przerobiony na elektryczny. Silnik ma zamontowany w przednim kole. Po podłączeniu kabli, akumulatora itp. wszytko działa. Mam jednak problem z zamocowaniem przedniego koła do widelca. Z tej strony gdzie wychodzą kable oś jest ścięta. To wycięcie pasuje do otworu w widelcu. Zapewne chodzi o to aby oś względem ramy się nie obracała. Dokręcając zewnętrzną nakrętkę ponowiono się ścisnąć widelec. Od wewnętrznej strony nie ma jednak żadnej płaszczyzny pozwalającej to osiągnąć. Nie mogę nałożyć też tulejki ponieważ przeszkadzają wychodzące z silnika kable. Czy potrzebny mi jest jeszcze jakiś istotny element ?

  Mocowanie silnika elektrycznego do roweru
  Mocowanie silnika elektrycznego do roweru Mocowanie silnika elektrycznego do roweru
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 10  
  Witam ,
  szczegółowo tego nie wyłuszczę potrzebna jest rodzaj podkładki z mocowaniem do widelca, żeby kolo nie "odjechało" samo ;-) . powinna być od środka jako dystans.
  Najlepiej zajrzeć na forum rowerów elektrycznych - arbiter., i tam popytać.
  Też chyba trzeba by zmienić widelec na mocniejszy.
  Kończę te wywody bo święta idą . Powodzenia !
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 33  
  Dziękuję za link. To jest chyba dokładnie to co potrzebuję.
  To ja uszkodziłem widelec. Dostałem rower z przykręconym kołem. Nie zwróciłem uwagi, że trzyma ma się ono tylko na tym kilkumilimetrowym ścięciu osi. Próba jazdy skończyła się natychmiastowym rozgięciem wycięcia w widelcu. Nie jest jednak pęknięty. Jest wiec szansa, że obejdzie się bez jego wymiany.