Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 - Wymiana płynu hamulcowego

qwertykokos 26 Mar 2016 23:40 4086 3
    qwertykokos
    Level 6  
    Dzień dobry. Wymieniałem ostatnio płyn hamulcowy w swoim samochodzie. Wymieniałem od najdalszego kola czyli prawy tył do najbliższego czyli lewy przód. Po rozmowie ze znajomym mechanikiem poinformował mnie on że źle to zrobiłem gdyż płowieniem zacząć od lewego przedniego kola czyli najbliższego pompy ponieważ mam ABS. Gdybym nie miał ABSu to wtedy prawidłowa procedura wymiany wyglądała by tak jak ja zrobiłem. Czy faktycznie źle wymieniłem płyn hamulcowy? Czy posiadanie ABSu ma jakieś znaczenie jeśli wymieniam płyn na wyłączonym zapłonie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    zdzichra
    Level 30  
    Są dwie szkoły .Jedna robi tak jak ty druga tak jak mechanik.Jeżeli auto hamuje prawidłowo i jesteś pewny że wymieniłeś cały płyn to się nie przejmuj.
    qwertykokos
    Level 6  
    Jestem jeszcze ciekaw jednej sprawy. Po wymianie płynu zauważyłem że dużo lepiej działa sprzęgło, luźniej i bez szarpnięć podczas zmiany biegu. Wcześniej były wyczuwalne lekkie szarpnięcia. Płynu w wyprzęgniku nie wymieniałem i dlatego bardzo mnie to zdziwiło. Czy wymiana płynu w samym układzie hamulcowym może wpłynąć na pracę sprzęgła?
    majsster
    Level 22  
    Co do sprzęgła, możliwe że miałeś mniej płynu w zbiorniczku a teraz masz prawidłowy stan, co do odpowietrzenia, nie ważne czy masz abs czy nie, przezroczysty wężyk na odpowietrznik i od najdalszego koła pompy odpowietrzasz, jeśli nie widać powietrza w przewodzie zakręcasz i przechodzisz do następnego koła, tj:pt,lt,pp,lp