Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE6727/p - blokada drzwi

27 Mar 2016 01:05 3213 6
 • Poziom 4  
  Witam.
  Na wstępie powiem, że nie znam się zupełnie na pralkach, ze względu na dzisiejszą datę nie jestem wstanie otrzymać pomocy fachowca, dlatego próbuje online.

  Najpierw link do modelu pralki i instrukcji
  Link

  Otóż, problem polega na tym, że pralka nie chce uruchomić prania ze względu na blokadę drzwi, która nie chce się wyłączyć, tzn. po zamknięciu drzwi i wciśnięciu przycisku start dioda sygnalizuje, że są nadal otwarte i po kilku sekundach dioda zaczyna "migać", drzwi zamykają się prawidłowo, nie widzę usterki mechanicznej, wydaje mi się, że problem polega w wysyłaniu impulsu do sterownika.

  Nie rozbierałem pralki, jedynie ściągnąłem obudowę sterownika, żeby sprawdzić czy nie jest czasami zalany wodą... i nic takiego nie zauważyłem.

  Dziękuje za poświecenie chwili czasu, korzystając okazji, życzę Wesołych Świąt :)
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Zapewne blokada do wymiany.
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 4  
  Migać zaczyna lampka "Drzwi otwarte"
 • Poziom 1  
 • Poziom 4  
  Po wybraniu rodzaju prania świeci się ilość obrotów przy wirowaniu (D), ustawia się czas jaki jest w programie zapalona lampka Zasadnicze w (F) no i przycisk Start miga (E), oczywiście po wciśnięciu przestaje i jest zapalona ciągle, dioda Drzwi otwarte też się pali (H),ale po chwili(około 3 sekund) od wciśnięcia zaczyna migać dioda (H) co jet konsekwencją niedziałania pralki :)
  Dodam, że dioda Serwis (I) się nie pali, dlatego wydaje mi się to dziwne :)
 • Poziom 4  
  Temat do zamknięcia, jeśli kogoś interesuje napisze jak przebiegłą sytuacja.

  Przyszedł "fachowiec", naprawił blokadę, nastąpiło dokończenie poprzedniego prania (wirowanie), bo skończeniu i próbie ponownego uruchomienia prania już zapaliła się dioda serwis. Postanowiłem pozwolić jej pójść na zasłużony odpoczynek, działała 8 lat, więc nie ma tragedii.Pralkę zakupiłem nową, dzięki za pomoc.
  Pozdrawiam