Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TP-LINK WR740N - Połączenie 2x TP-Link WR740N jako AP/SWITCH.

27 Mar 2016 13:08 1155 10
  • Level 6  
    Witam,

Mam problem z podłączeniem 2x TP-Link WR740N jako AP/SWITCH.

Moja topologia:
    TP-LINK WR740N - Połączenie 2x TP-Link WR740N jako AP/SWITCH.

Na chwilę obecną konfiguracja IP wygląda tak:

Gate: ip 172.16.0.1/24
    Tp-Link 1 - 172.16.0.2/24
    Tp-Link 2 - 172.16.0.3/24

Konfiguracja TP-Linków.

TP-Link 1 - nie działa:
    DHCP - OFF
    ZTE jest podłączony do portu LAN2
    SSID - TP-LINK DOL

TP-Link 2 - działa:
    DHCP - OFF
    ZTE w porcie LAN2
    SSID- TP-LINK GORA

jednak jeśli w TP-Link 1 włącze DHCP z bramą główną 172.16.0.1 wtedy wszystko działa - telefon łączy się z WiFi, dekoder odczytuje kody.

Nie wiem czy czasem DHCP z TP-Link 1 ten nie kłóci się z ZTE i nie sypie mi w sieci, bo był już raz problem ze stabilnością połączenia

PS. Czy jeśli ustawię jedno SSID to czy telefon automatycznie będzie przełączał się na silniejszą sieć ?
  • Level 43  
    DcBL wrote:
    Nie wiem czy czasem DHCP z TP-Link 1 ten nie kłóci się z ZTE

Jak się może kłócić jak masz wyłączony dhcp w tplink1 ?

- aktualizacja oprogramowanie w tplinkach
    - Reset do ustawień fabrycznych
    - DHCP off, port wan pusty, kable tylko do portów lan, lan ip (nie wan), jak pisałeś.
  • Moderator of Networks, Internet
    Konfiguracja jako AP bez portu WAN i bez serwera DHCP - Link
  • Level 6  
    @bogiebog

Chodziło mi w sytuacji jaką opisałem zdanie wcześniej - jeśli włącze DHCP to wtedy wszystko działa.

@jimasek

czytałem ten poradnik. Jak napisane jest w moim poście jeden tp-link działa z konfiguracją (ZTE w porcie LAN, DHCP wyłączone)

Zaktualizuje firmware i zobaczę czy to pomożę ?
    Samo połączenie ethernet jest w porządku?
  • Level 6  
    @jimasek

tak - internet normalnie działa przez jeden tp-link

obecnie jestem po zmianie firmware na obu tplinkach - na n.2 działa na n.1 dalej nie mogę tego ustawić...

TP-Link 2 jest po factory default - wpięte tylko kable i ustawione wifi - normalnie DHCP z ZTE mi przechodzi, komputer i smartphone dostają IP 172.16.0.X

TP-Link 1 tak samo - factory default - Urządzenia nie dostają IP.
    Pytałem o poprawność połączenia ethernet z TP-link gdzie masz problem!? Możesz pingować adres IP tego tplink z sieci? Po podpięciu przewodu z głównego routera zapala się dioda od konkretnego portu?
  • Level 6  
    @jimasek

Port reaguje na sygnał z routera głównego, jeśli statycznie ustawię adres ip z bramą głównego routera to internet działa.
    Z tego gdzie mam problem mogę dostać się do ZTE ale nie mogę dostać się do tego który działa poprawnie
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Te porty ethernet w routerze ZTE do których podłączasz TP-linku są identyczne co do konfiguracji?
  • Level 6  
    @jimasek

udało mi się znaleźć źródło problemu.

Ostatnio byli u mnie serwisanci od dostawcy internetowego. Wymieniali router i nie wiem czemu jeden port był zmieniony na WAN - w routerze tym można zmienić charakterystykę portu LAN/WAN/Default.

Prawdopodobnie przez to że przez mój router jest puszczony sygnał do ich anteny bezprzewodowej (światło - mój router - ich bezprzewodowy).

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Tylko pytanie, czy jeśli ustawie jedno SSID to czy urządzenia wifi będą przełączać się do tej o wiekszej mocy gdy zabraknie tej słabszej ?
    DcBL wrote:
    Tylko pytanie, czy jeśli ustawie jedno SSID to czy urządzenia wifi będą przełączać się do tej o wiekszej mocy gdy zabraknie tej słabszej ?

Na to gwarancji nie można już dać bo urządzenia SOHO nie posiadają funkcji tzw. roamingu. Tak więc mogą "trzymać" połączenie aż do całkowitej utraty połączenia i dopiero wtedy się przełączyć.