Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite pro c50 - Czarny ekran, usterka biosu możliwa

damtom85 27 Mar 2016 14:07 1266 8
  • #1 27 Mar 2016 14:07
    damtom85
    Poziom 10  

Witam

Toshiba c50-a-1e1

Dysk toshiba 500gbGB, 4gbGB ram hynix.

Usterka: po włączeniu, czarny ekran, dioda power świeci, wentylator przyspiesza i zwalnia, dysk twardy rozpędzony, jeśli zostanie pozostawiony w tym stanie to po 20-40 minut ekran się zaświeci i system zostanie włączony i chodzi bez zarzutu do momentu następnego restartu lub wyłączenia.

Co już sprawdziłem :
    Dysk, cd Rom odłączony, reset biosu z baterią, zmiana ustawień biosu, zmiana ram- w ogóle się nie włącza na innych kościach, podłączenie pod zewnętrzny monitor, bez baterii głównej w ogóle nie wstanie po 20 minutach

Moim zdaniem winny BIOS, ktoś inny ma jakieś pomysły?

Dodano po 51 [minuty]:

Ten problem zaczął się pojawiać po aktualizacji do Windows 10, podpowiedź taka.

0 8
  • #2 27 Mar 2016 14:11
    sk1977

Spec od komputerów

Możesz wymienić kość biosu wgrywając do niej wsad zgrany z obecnej kości.

0
  • #3 27 Mar 2016 14:22
    damtom85
    Poziom 10  

Ale myślisz że kość biosu jest uszkodzona czym sam bios, mi się wydaje że sam bios, może win 10 zaczął coś mieszać w biosie

0
  • Pomocny post
    #4 27 Mar 2016 14:24
    sk1977

Spec od komputerów

Długi start to najczęściej uszkodzenie samej kości, które po prostu mogło się wcześniej nie ujawnić. Jak wsadzisz kość w programator to zobaczysz jak długo się odczytuje lub zapisuje i czy przechodzi weryfikację.
    Zakładam, że podstawy jak reset biosu zrobiony, dysk sprawdzony (SMART), itp.

0
  • #5 27 Mar 2016 14:51
    damtom85
    Poziom 10  

Podstawy zrobione, tak jak mówiłem jak system się załaduje to już chodzi. A kość biosu jest w tym laptopie wlutowany czy wsad bo nie rozkładalem go jeszcze

0
  • Pomocny post
    #6 27 Mar 2016 14:56
    sk1977

Spec od komputerów

Kość wlutowana.

0
  • #7 28 Mar 2016 17:21
    damtom85
    Poziom 10  

Jeszcze jedno pytanie czy uszkodzona kość biosu powoduje to że jak włoże inne kości ram to laptop w ogóle nimi chce się włączyć, tylko dioda LED świeci

0
  • #8 28 Mar 2016 17:24
    miecho18
    Spec od komputerów

damtom85 napisał:
    Jeszcze jedno pytanie czy uszkodzona kość biosu powoduje to że jak włoże inne kości ram to laptop w ogóle nimi chce się włączyć, tylko dioda LED świeci

Nie. Widocznie te "inne" kości RAM są niekompatybilne z tym laptopem.

0
  • #9 28 Mar 2016 18:52
    damtom85
    Poziom 10  

Właśnie ta druga kość jest dokładnie ta sama i działa również na innym laptopie.

EDIT
    Witam.

Napisze małego aktualizacje postu oraz wskazówkę dla innych użytkowników.

Więc ta Toshiba omawiana w tym temacie ma dwa chip-y g jeden z firmware, drugi z bios(winbond). Wymieniłem oba na raz i laptop ożył od razu. Załączam zdjęcia płyty głównej z zaznaczonymi w którym miejscu są te chip-y.

Dzięki za pomoc.

Scaliłem.
    RADU23

0