Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie

asgdran 27 Mar 2016 14:54 2475 10
  • #1 27 Mar 2016 14:54
    asgdran
    Poziom 12  

Witam mam taki problem uległ mi awarii pilot od centralnego zamka
    pilot ma taki opis

Prestige
    800-255-6074
    technical service
    FCC ID. ELVAT5C

Matiz jeździ ale wiem że jeśli odłączę akumulator to bez pilota go nie uruchomię co w tej sytuacji robić (baterię wymieniałem i nic) pilot wysiadł po upadku
    Najchętniej to bym wywalił całą tą dokładkę bo złodziei jakoś się nie boję ale jeśli jest za rozsądne pieniądze możliwość dorobienia takiego pilota bym skorzystał co o tym powiecie. Byłbym wdzięczny za informację jak ten cały system wyłącza silnik bo nie wiem czy do on tylko odcina pompę czy może się jakoś z komputerem komunikuje.

0 10
  • #2 27 Mar 2016 18:34
    lemmak
    Poziom 20  

Podaj dokładnie co to za typ alarmu bo samo Presige to trochę za mało. Zlokalizuj centralkę - powinna być w okolicach nóg kierowcy (lewy dolny słupek pod tapicerką - popatrzysz, to znajdziesz). Potem poszukać schematu montażowego i popatrzeć co jest zabezpieczone, czy pompka paliwa czy starter rozrusznika - ominąć to i zawsze odpali.. Te alarmy (nie wiem czy wszystkie) mają przełącznik do jego dezaktywacji - też można to wykorzystać.

0
  • #3 27 Mar 2016 19:31
    jawiczka
    Poziom 27  

To jest przełącznik do wprowadzenia kodu serwisowego, a nie do dezaktywacji alarmu, jak znasz kod i go w odpowiedniej sekwencji wprowadzisz to można alarm dopiero zdezaktywować.
    Jaki masz kształt pilota, PRESTIGE występowały głównie w dwóch wersjach 150 i 400.

2
  • #4 27 Mar 2016 22:50
    asgdran
    Poziom 12  

Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie Prestige - zepsuł się pilot od centralnego w samochodzie

Podsyłam, centralka działa tak że jeżeli matiz wyje to mogę go odpalić ale po chwili gaśnie, syrena uruchamia się w sytuacji gdy zamknę go pilotem i otworzę drzwi lub po odłączeniu akumulatora, syrena odzywa się w momencie podłączenia wtedy duży przycisk ją ucisza i do tej pory poza nadmiernym zużyciem energii było dobrze ale aktualnie rozwaliłem pilot a zapasowy posiałem. Mogę jeździć ale do czasu :(

Dodano po 7 [minuty]:

Najbardziej bym chciał wiedzieć co zrobić aby nie wpływało to na silnik a z resztą to ja sobie poradzę

0
  • #5 28 Mar 2016 08:07
    lemmak
    Poziom 20  

Oddaj piloty do naprawy (zakładając, że alarm sprawny) to będzie najprostsze wyjście.
    Alarm wygląda na prestige aps 200 więc poszukaj schematu (jest na elektrodzie) i będziesz znał sposób zabezpieczenia silnika.
    W instrukcji znajdziesz też opis:
    "Uwaga! W czasie awarii transmitera system można rozblokować załączając stacyjkę w pozycję ON oraz załączając włącznik serwisowy także w pozycję ON"

0
  • #6 28 Mar 2016 23:26
    asgdran
    Poziom 12  

No dobra zakładając że u mnie idą kabelki do fabrycznego przekaźnika zapłonu jak to gaszenie się tam odbywa ? Bo domyślam się że fabryczny kabelek idący ze stacyjki jest przecięty i podłączony szeregowo z centralką i jeśli centralka stwierdza że wyłącza zapłon to rozłącza zasilanie ze stacyjki dla przekaźnika zapłonu i silnik gaśnie ? I przede wszystkim czy ta centralka ma jaką kolwiek możliwość komunikacji ze sterownikiem głównym np. przez immobilizer bo już zauważyłem że to łatwiej zamontować niż wywalić. Bo teoretycznie przy mojej teorii wystarczyło by odłączyć te dodatkowe kable i złączyć po staremu tylko teraz tam dojdź gdzie się wpięli. Tylko jest haczyk taki że przy moim rozwiązaniu silnik wcale by nie odpalał a ten odpala a po chwili gaśnie.

0
  • #7 28 Mar 2016 23:36
    jawiczka
    Poziom 27  

Bo prawdopodobnie przekaźnik rozłącza pompe paliwa, odpali, wypali paliwo które jest w układzie i gaśnie.

0
  • #9 29 Mar 2016 10:09
    asgdran
    Poziom 12  

w moim coś jest nie typowo podłączone bo oglądałem schematy to powinno mi rozrusznik odłączać a to mi coś robi z immobilizerem tak odnoszę wrażenie bo efektu gaszenia silnika zaraz po rozruchu inaczej tym uzyskać się chyba nie da.

Dodano po 8 [minuty]:

Kurcze kiedyś w Scenicu sam doszedłem jak to ominąć, jak u siebie dojdę po kłębku do nitki to wstawię cały schemat jak to wywalić żeby inni się z tym nie bawili. Ale jestem bardzo otwarty na kreatywne komentarze.Poza tym elektroda po to jest żeby kombinować.

0
  • #11 04 Sty 2017 22:16
    asgdran
    Poziom 12  

Pilot został naprawiony awarię spowodowała dioda bez niej układ nie działa.

0
  Szukaj w 5mln produktów