Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralko-suszarka AEG czy BOSCH/SIMENS

danzig74 27 Mar 2016 18:36 2541 1
 • #1
  danzig74
  Level 1  
  mam dylemat zakupowy, pralko suszarka aeg L99695HWD czy bosch WVH30542EU.
  Najważniejsza jest prostota i bezproblemowa eksploatacja - jak najmniej selekcjonowania rzeczy do suszenia, proste i nie za częste czyszczenie filtrów, głośność pracy, potencjalna awaryjność.

  AEG jest z pompą ciepła i z tego co wiem to suszenie odbywa sie w duuużo niższej temperaturze niż w zwykłej suszarce kondensacyjnej - 55 wobec 85 stopni celsjusza. Pobór wody i energii w obydwu urządzeniach jest podobny (bosch także nie wykorzystuje wody w procesie suszenia, albo minimalnej jej ilości). Niby w boschu jest program suszenia w niższej temperaturze, ale tylko na niewielkiej ilości prania. A jest to ważny parametr - chciałbym suszyć także rzeczy, które mają na metce zakaz takowej czynności - w suszarce z pompa chyba będzie to możliwe.  Cicha praca to domena BOSCHA, ale czy 66 decybeli w aeg jest az tak bardzo uciążliwe (pralka w łazience w bloku)?

  Skłaniam się do zakupu AEG (tym bardziej, że mam możliwość zakupu za około 4 tys pln).

  z góry dziękuje za wszelkie informacje i sugestie

  i Wesołych Świąt dla wszystkich!!!!!!!!!!!!
 • #2
  wojtek__
  Level 14  
  Witam. Czy kupił/a Pan/i tę pralko-suszarkę AEG L99695HWD z pompą ciepła? Jeśli tak, to proszę się podzielić opinią czy warto ją kupić. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.