Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralko-suszarka AEG czy BOSCH/SIMENS

danzig74 27 Mar 2016 18:36 1332 1
  • #1 27 Mar 2016 18:36
    danzig74
    Poziom 1  

mam dylemat zakupowy, pralko suszarka aeg L99695HWD czy bosch WVH30542EU.
    Najważniejsza jest prostota i bezproblemowa eksploatacja - jak najmniej selekcjonowania rzeczy do suszenia, proste i nie za częste czyszczenie filtrów, głośność pracy, potencjalna awaryjność.

AEG jest z pompą ciepła i z tego co wiem to suszenie odbywa sie w duuużo niższej temperaturze niż w zwykłej suszarce kondensacyjnej - 55 wobec 85 stopni celsjusza. Pobór wody i energii w obydwu urządzeniach jest podobny (bosch także nie wykorzystuje wody w procesie suszenia, albo minimalnej jej ilości). Niby w boschu jest program suszenia w niższej temperaturze, ale tylko na niewielkiej ilości prania. A jest to ważny parametr - chciałbym suszyć także rzeczy, które mają na metce zakaz takowej czynności - w suszarce z pompa chyba będzie to możliwe.

Cicha praca to domena BOSCHA, ale czy 66 decybeli w aeg jest az tak bardzo uciążliwe (pralka w łazience w bloku)?

Skłaniam się do zakupu AEG (tym bardziej, że mam możliwość zakupu za około 4 tys pln).

z góry dziękuje za wszelkie informacje i sugestie

i Wesołych Świąt dla wszystkich!!!!!!!!!!!!

0 1
  • #2 18 Lis 2017 15:12
    wojtek__
    Poziom 12  

Witam. Czy kupił/a Pan/i tę pralko-suszarkę AEG L99695HWD z pompą ciepła? Jeśli tak, to proszę się podzielić opinią czy warto ją kupić. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

0