Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows czy Android - Jaki system wybrać do tabletu za 1500 zł

27 Mar 2016 19:28 2151 13
  • Poziom 5  
    Hej :) poszukuję tabletu i byłam w sferisie i polecili mi dwa z tym że jesden ma Androida a drugi Windows 8 i teraz zaczęłam się zastanawiać który system będzie lepszy :P? pomożecie mi :)?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Warunkowo odblokowany
    gabka90 napisał:
    który system będzie lepszy
    Pytanie do czego? Są aplikacje które działają tylko na Win i takie które działają tylko na Androidzie. Osobiście, do rozrywki brałbym na Androidzie. Ale do pracy na Windowsie.
  • Poziom 5  
    No właśnie głownie chcę go kupić ze względu na studia - mieć mobilnie dostęp do wszystkiego, wgrać notatki itp. W sfersisie z tego wzgledu policeli mi windows ale sama nie nie wiem
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Warunkowo odblokowany
    gabka90 napisał:
    sama nie nie wiem
    Więc będzie ciężko. Napiszę inaczej.
    Pierwszy tablet jaki miałem to Samsung Galxy Tab 2 (Android), z modemem 3G. Bardzo fajny tablet, ale było małe ale. Brak klawiatury i myszki (touchpada). Oczywiście mogłem coś dokupić. Ale to nie było by już "to". Następny miał być Lenovo z Win 8.1 i klawiaturą. Miał lepsze parametry niż podobny Asus. Kupiłem jednak Asusa ze względu na możliwość dowolnego ustawienia ekranu. Lenovo miał tylko dwie czy trzy pozycję. Jak nie chcesz tylko posłuchać muzyki i pograć w jakieś gierki + internet to bierz na Windowsie. Są Asusy z modemem więc z netem nie powinno być problemu. Ewentualnie udostępnianie z telefonu. Przymierzam się do zakupu następnego tabletu i na pewno będzie na Windowsie. Niestety na 8.1 lub 10. Androida mam na telefonie i wystarczy. Podaj może, jakie Ciebie interesują, to może wtedy będę mógł bardziej podpowiedzieć. Wybór i tak będzie należał do Ciebie.
  • Warunkowo odblokowany
    Parametry ma niezłe. Tylko dlaczego bez klawiatury?
  • Moderator Programowanie
    Za Windows-em przemawia tylko jedno. Możliwość instalowania praktycznie dowolnej aplikacji z PC, włączając w to odtwarzacze wideo, kodeki itd.
    Na androidzie, żeby odtwarzać pliki AVI/MKV, trzeba mieć kilka programów, bo jeden odtwarza takie pliki, drugi inne, jeden odtwarza napisy, drugi nie itd. itp.
    Na Windows instalujesz Media Player Classic i dokumentnie każdy plik się odtworzy.
    Poza tym, to większej różnicy w systemach nie ma. Na obu można pracować, pisać teksty, używać arkuszy kalk., przeglądać internet itd.itp.
    Niezaprzeczalnym plusem androida jest ilość gier, zupełnie nieporównywalna z tym, co możesz uruchomić na Windows i procesorze Atom.
    Może, żeby "wilk był syty i owca cała", poszukałby kolega jakiegoś urządzenia z dual boot?
  • Poziom 5  
    Ok ciekawa opcja a mógłbyś mi coś polecić ?
  • Moderator Programowanie
    gabka90 napisał:
    Ok ciekawa opcja a mógłbyś mi coś polecić ?
    Nie znam rynku takich urządzeń w Polsce, ale mój syn z powodzeniem używa czegoś takiego : TECLAST X98 Plus
  • Poziom 5  
    OK dziękuję chyba jednak ze względu na lepszą dostępność wybiorę jakiś zwykły tablt.. Byłam dzisiaj w sferisie i oglądnełam tego HP i jeszcze wpadła mi w oko Lenovo YOGA 2 i wsumie trochę sie ku niej składam, dokupie klawiaturę i myszkę i myśle ze bedzie ok :)
  • Poziom 6  
    Moja siostra ma YOGE 2 właśnie ze sferisu i jest zadowolona, kupuj jak Ci się podoba :)
  • Poziom 5  
    Zamówiłam tą yogę w sferisie, własnie mi przyszła i jest śliczna i fajna i bardzo się cieszę :) dzięki za opinie i pomoc :)
  • Poziom 12  
    W zasadzie jest to kwestia przekonania i przyzwyczajenia,ja osobiście nie wyobrażam sobie odejścia od systemu Android,zarówno w tablecie jaki smartfonie sprawdza się zdecydowanie lepiej niż WP,nie wspominając o prostocie i płynności działania.
  • Poziom 11  
    Jestem zdania,że był to dobry wybór... Lenovo Yoga w tej cenie jest to najlepszy możliwy wybor . Sam wiem bo posiadam ten laptop i podoba mi się w nim szczególnie mocna bateria... Nie trzyma 18 godzin tak jak obiecuje producent ale te 14 spokojnie.
    Aktualnie dobra oferta na ten tablet jest w rtv Euro agd. Można tam go kupić na raty 0% Dzięki temu jest opcja aby go sobie na spokojnie potem spłacać. Nie trzeba inwestować całej kasy od razu.