Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje Energy Komfort - Blokująca się pompa

ywel84 27 Mar 2016 19:48 1968 4
    ywel84
    Level 11  
    Witam.

Zakupiłem nowe mieszkanie z kotłem dwufunkcyjnym Brotje Energy Komfort. Na początku kocioł miał problem z nagrzaniem mieszkania powyżej 18 stopni. Zgłosiłem usterkę, serwis naprawił twierdząc, że były zabrudzone filtry. Po tygodniu na wyświetlaczu pojawił się błąd 25E - blokada pompy. Co ciekawe, rano wystarczyło zresetować piec i działał do wieczora. Sporadycznie pojawiał się też błąd 05E (czujnik temperatury w obiegu co). Serwis przyjechał i stwierdził, że trzeba przepłukać instalację. Po przepłukaniu instalacji błąd wrócił po 2 dniach. Co może być przyczyną takiej sytuacji w nowej instalacji? Jak się zabezpieczyć na to na przyszłość? Czy wystarczy jakaś chemia, czy lepiej naciskać na wymianę pieca?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
    zybie
    Level 30  
    Proponuje wymianę czujnika temp. kotła
    olejopalacz2
    Level 23  
    Moze instalacja brudna i trzeba ja jeszcze raz czyscic
    ywel84
    Level 11  
    Witam.

Dziękuję za odpowiedzi. Instalacja była płukana.
    Dzisiaj był serwis. Wywnioskowali, że skoro pojawia się błąd czujnika temperatury, to trzeba zmniejszyć moc pieca :-)
    Po pracy podjechałem sprawdzić jak zachowuje się piec i zauważyłem, że błąd ciągle występuje.
    Błąd tego czujnika pojawia się nawet wtedy gdy piec nie grzeje i czasami sam znika.
    Będę się starał o wymianę tego pieca na coś lepszego, może się uda. Tego szrotu mam już dość.

Pozdrawiam.
    ywel84
    Level 11  
    Witam.

Wymienić pieca nie chcą. Piec nadal nie działa.
    Dzisiaj majstry stwierdzili, że trzeba wymienić rury na szersze.

Pozdrawiam z placu boju :-)