Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BTY-S14 ;MSI - Wymiana regeneracja baterii

27 Mar 2016 20:07 2106 5
 • Poziom 8  
  Szanowni Państwo !
  Z racji świąt postanowiłem zafundować sobie niewielki prezent i zregenerować moją baterię w laptopie. Bateria to BTY-S14 zamontowana w laptopie MSI. Jej pojemność to 4400 mAh i napięciu 11,1V. Zamówiłem nowe akumulatorki LG z większa pojemności bo 3200 mAh. Wymiana starych akumulatorów na nowe poszła bez problemowo natomiast problem pojawił się kiedy okazało się, że w systemie widziane są z dużo mniejsza pojemnością. Baterię kalibrowałem 5 razy co zajęło mi prawie 2 dni, bez żadnych rezultatów. Mam dedykowaną ładowarkę do akumulatorków 18650 więc sprawdziłem ich pojemność i plus minus 5% się zgadza z specyfikacją producenta.
  Poszukałem trochę na forum i doszedłem do wniosku że należało by odczytać zewnętrzną pamięć z która współpracuje sterownik baterii. Tu jednak mamy sterownik BQ20Z95 z wbudowanym flashem. Czy mógł bym prosić o jakieś sugestie jak zabrać się za ten problem?

 • Poziom 32  
  Sugestie:
  zakup EV-2300, program do BQ20Z95, hasło do kontrolera + wiedza.
 • Poziom 8  
  Nie rozumie ironicznego tonu wypowiedzi Szanownego Pana.
  Wiemy że koszt programatora to około 250 zł. W tym momencie już przekraczamy górny próg sensowności całej inwestycji.
  Pytam o inne możliwe metody. Na przykład przy użyciu jakiegoś prostego interfejsu USB-I2C który można samemu wykonać.

 • Poziom 32  
  Jestem daleki od ironii - to forum jest po to aby pomagać. Odpowiadam na zadane pytania krótko i konkretnie. Bez obrazy proszę. Wiem ile kosztują EV-2300 i programy, ale dla tego kontrolera nie ma innej możliwości. I2C tylko odczyta dane i to tylko niektóre w programie SBW lub be2works (wersja 2.87 max - dla LPT). Niestety nie zrobisz nic więcej. Jeśli miałbyś możliwość odczytania i zapisania zawartości flasha bq20z95, to mógłbym go dla ciebie zresetować.
 • Poziom 8  
  Ok, mogłem nieco opacznie zrozumieć wydźwięk wypowiedzi. Mea culpa.
  Co prawdopodobne udzielił już Pan odpowiedzi na to pytanie, ale nie da się zresetować chipu używając SBS komend ?

 • Poziom 32  
  Próbowałem dawno temu w be2works właśnie w wersji 2.87, ale program miał braki i nie dawał takiej możliwości. Wersja demo, którą można odczytać jedynie podstawowe dane jest tu bezużyteczna. Jedynie program dla BQ20z95 i EV udostępnia pełna edycję flasha.