Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat bravo 99 - instalacja gazowa I generacji

NaczelnyFilozof 27 Mar 2016 20:22 663 7
  • #1 27 Mar 2016 20:22
    NaczelnyFilozof
    Poziom 8  

Zabieram się za przekładkę silnika w samochodzie i zastanawiam się jak podejść do tematu. Docelowo seat marbella dostanie silnik fiata Bravy 1.2

Obecnie auto jest na starym silniku - gażniku z instalacją I generacji. Jest to w sumie regulowane na bieżąco co jakiś czas korektą śruby składu mieszanki bo w zestawie wskaźników jest zegar od ARF czyli pokazuje kiedy mieszanka jest uboga a kiedy za bogata. Zaskakujące jak takie proste urządzenie jak gaźnik potrafi utrzymywać wartości blisko skali pomimo tylu lat ;-)

Kiedyś swego czasu zmieniłem osprzęt w instalacji z I gen na II gen na sterownik al700 autronika (bo pomimo gaźnika samochód ma sondę lambda). Ale po kilku tygodniach wróciłem do I generacji z powodów dziwnego zachowywania instalacji, problemów z odpalaniem (winny był nie układ II generacji a przycinający się elektrozawór w parowniku).

Ale nie o tym.

Będzie przekładka silnika na 1.2 fiat Brava 1999 MPI . Plan jest taki aby zostawić I generacje. I tylko zrobić wyłączenie wtrysków silnika. Cztery wtryski mają zasilanie stałe wspólne +12V i tu zrobić przekaźnik który je odetnie po załączeniu elektrozaworów butli (można jednocześnie jeszcze innym przekaźnikiem odciąć pompę paliwa). Czy taki prosty układ będzie działać czy silnik będzie wywalał błąd wtrysków czy czegoś takiego?

0 7
  • #3 27 Mar 2016 23:09
    NaczelnyFilozof
    Poziom 8  

przemek25l napisał:
    Tylko i wyłącznie sekwencja

Myślałem o tym. Za 200zł już kupi używaną instalacje. Do tego i tak trzeba było kupić przejściówkę pod kompa aby to doprogramować. Za taką kasę wolę kupić blosa.

Montowanie nowej sekwencji w profesionalnym zakładzie mija się z celem. Auto o wartości 1000zł ;-)

Czyli co? Komputer Bravy wykryje brak pracy wtrysków i nie będzie działał?

0
  • #5 28 Mar 2016 11:10
    NaczelnyFilozof
    Poziom 8  

przemek25l napisał:
    Chcesz tam założyć 1.2 16v? Jezli tak to następny problem to plastikowy kolektor

Pół plastikowego kolektora. Dół jest odllewem. Ale to się zrobi jakieś osłabienie antywybuchowe aby zminimalizować wystrzał.

Teraz jak jeszcze widzę to podpinając starą centralkę autronica al700 miałbym emulacje sondy. Tylko czy jest jakaś wersja oprogramowania z poprawionym tłumaczeniem? Bo w mojej wersji ciężko to ustawić bo tam jest błąd w programie jakiś.

0
  • #7 28 Mar 2016 15:55
    NaczelnyFilozof
    Poziom 8  

przemek25l napisał:
    Jaki masz błąd? Bo nie rozumiem

Tam był jakiś błąd w tłumaczeniu w programie Amon. Dotyczyło to położenia Min Max aturatora albo jego pracy w ustwaieniach zaawansowanych. Nie mam teraz progranu pod ręką więc nie pamiętam dokładnie...

0