Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet miniterm 2008 - Gorąca lewa część przerywacza ciągu

27 Mar 2016 21:08 993 4
 • Poziom 2  
  Problem dotyczy kotła termet gco dp 21-23. Po czyszczeniu (zewnętrznym) wymiennika oraz wymianie trochę zardzewiałego przerywacza ciągu występuje następujący problem: lewe skrzydełka przerywacza ciągu bardzo się. nagrzewają i występuje błąd 03 zarówno przy cwu i co. Serwisant twierdzi, że to problem z małym ciągiem, jednak nigdy wcześniej nie było takiego problemu. Czy to możliwe, że ten przerywacz jest źle założony? Jeśli to ciąg to dlaczego grzeje się tylko po jednej stronie?
 • Poziom 27  
  Proszę o zdjęcie zamocowanego ogranicznika temperatury. Bo tak to możemy wróżyć ze szklanej kuli, czy dobrze założony. Możliwe, że jest założone o niskiej temp. załączania - tym samym kocioł szybciej się wyłącza. Ew. odkręć ogranicznik i napisz ile stopni tam jest to powiem Ci, czy jest zamontowany odpowiedni.
  Jeśli nie chcesz się bawić to zadzwoń po innego z Autoryzacją Termetu.
 • Poziom 2  
  65 stopni. Ale czym może być spowodowane to nagrzewanie?
 • Poziom 27  
  Założony jest odpowiedni. Brak dobrego ciągu kominowego to najwięcej przypadków występowania błędu E03. Może ktoś coś robił na dachu. Lub nie jest drożny kanał spalinowy. Nie zawsze to wina kotła. Dobrze wezwać kominiarza by sprawdził drożność komina spalinowego i wentylacyjnego.
 • Poziom 2  
  Ciąg kominowy dobry. Źle został zamontowany przerywacz.