Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór miernika grubości lakieru do zastosowań pół-profesjonalnych/profesjonalnyc

DWSD 27 Mar 2016 23:16 771 1
 • #1 27 Mar 2016 23:16
  DWSD
  Poziom 9  

  witam serdecznie,

  Chciałbym prosić o radę - potrzebuję zakupić miernik grubości lakieru, który mógłby pokazywać rzetelny wynik w całej rozpiętości zakresu pomiarowego (zgodnie z założonym błędem pomiarowym). Zależy mi, aby urządzenie dokonywało pomiary na materiałach metalowych ferro i nieferro-magnetycznych, o jak największym zakresie pomiarowym.
  Raczej nie stać mnie będzie na urządzenie do pomiarów również na plastiku, a i takie urządzenie mogło by być skomplikowane w użytkowaniu?

  Na chwilę obecną posiadam urządzenie DT-156, ale potrzebuję drugi miernik. Zdaję sobie sprawę, że część mierników Polskich producentów zostało "zaprojektowanych" na tym forum, mam nadzieję, że to doświadczenie pozwoli na wybór najlepszego, najdokładniejszego dla mnie produktu.

  Mam dostęp do Automation Kuln QuaNix 1500 i przytoczonego CEM DT-156(więc będę mógł porównać wyniki pomiarowe zakupionego miernika, aby zweryfikować jego dokładność), posiadam również płytki kalibracyjne i folie:).

  W celu wyboru urządzenia oglądałem tabele porównawcze producentów(przytoczone poniżej) i szukałem innych dostępnych na rynku(nie wklejałem linków), ale ich ilość jest taka duża, że nie pozwala mi na łatwe podjęcie decyzji. Mam nadzieję, że dzięki waszej opinii o urządzeniach zakupione okaże się równie dobre jak urządzenia z wysokiej półki (m.in. referencyjne QuaNix 1500).

  Jeszcze jedno - nie chciałbym przebijać kwot typu 1000-1300zł, co nie znaczy, że musi to być produkt zbliżony cenowo do tej kwoty, może być taniej.

  Jeszcze są urządzenia f-my Metrison, których wcześniej nie brałem pod uwagę, ale nie ma jakiegoś bezpośredniego zestawienia ich produktów, natomiast zdarzają się używki w chyba dobrych cenach - co o tym myślicie?

  jestem otwarty na inne propozycję - ma to być sprzęt pół-profesjonalny/profesjonalny który będzie urządzeniem pewnym i niezawodnym.

  PS.
  podobne tematy nie dają mi jasnej odpowiedzi, szczególnie biorąc pod uwagę zakres dostępnych produktów i producentów.

  Moderowany przez gulson:

  Zestawienia usunięto, zgłoszony raport na temat naruszenia z strony firmy http://www.prodig-tech.pl/mierniki-grubosci-lakieru/

  0 1
 • #2 29 Mar 2016 18:15
  DWSD
  Poziom 9  

  Czy nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie jakie urządzenie daje poprawne wyniki pomiarów - myślałem, że zakupię dobre, polskie urządzenie, które skutecznie konkuruje z urządzeniami zagranicznymi i będę z niego korzystał na co dzień(odświeżę dostępne u siebie urządzenia, będę miał coś awaryjnie), tutaj jednak brak jakichkolwiek odpowiedzi, czemu?

  Producenci dostępni na polskim rynku nie chcą zaoferować swoich produktów (kontakt mailowy i prośba o odpowiedz na zadane pytanie) - czyżby bali się weryfikacji?

  Nie chcę nikogo obrażać, ale jest kilku producentów, którzy chwalą się referencjami uzyskanymi od Towarzystw Ubezpieczeniowych, Dealerów samochodowych, a nawet firm oferujących sprawdzenie pojazdu przed zakupem, komisów samochodowych i innych..., czy brak odpowiedzi, brak przedstawionych błędów pomiarowych przy konkretnych urządzeniach można odebrać jako problem niepewności pomiarów tych urządzeń.

  Wydaje mi się, że takie coś mogło by podważyć większość weryfikacji wykonywanych tańszymi urządzeniami(a myślałem, że różnica cenowa wynika z strefy w jakiej się znajdujemy, naszej gospodarności i pomysłowości).

  Jeżeli wystąpi taka chęć mogę zaoferować weryfikację pracy poszczególnych urządzeń podczas codziennej pracy w tym sprawdzenie ich poprawności pomiarów wraz z miernikami referencyjnymi podczas normalnej pracy (pomiary kilkoma urządzeniami na raz).

  0