Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A135 - Wymiana karty graficznej - na jaką?

27 Mar 2016 23:29 579 10
  • Poziom 9  
    Cześć
    Mam problem - wyskakuje mi blue screen, który w necie jest opisywany jako problem ze sterownikiem lub kartą graficzną.
    Sterowniki przeinstalowywałem i niestety nic to nie dało, wyjąłem kartę, przeczyściłem, nasmarowałem pastą przewodzącą i problem się powtarza..
    I teraz pojawia się pytanie - czy według Was opłaca się kupować do tego laptopa nową kartę grafiki?
    W środku znajduje się karta NVIDIA GeForce Go 7600 i jest problem ze znalezieniem tego sprzętu w ogłoszeniach.. A jeżeli nie ta karta, to jaką można byłoby użyć jako zamiennika?
    Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
    Z góry dziękuję
  • Poziom 25  
    Najpierw powiedz coś więcej, kiedy te niebieskie ekrany wyskakują?
    Robiłeś testy grafiki?
    Artefakty są?

Jeżeli nie to złe sterowniki lub burdel w systemie.
  • Poziom 9  
    Wyskakuje po prostu bluescreen z następującym dumpem:
    STOP: 0x00000116 (0x80EF2510, 0x8B809FB0, 0x00000000, 0x00000002)

nvlddmkm.sys - Adress 8B809FB0 base at 8B806000 DateStamp 45a91e5d

Karta działa tylko wtedy, kiedy są włączone windowsowe sterowniki VGA, czyli takie praktycznie nieużywalne..

Jakim programem najlepiej zrobić testy grafiki?
  • Poziom 24  
    W laptopach nie wymienia się grafiki, np. w Twoim jest ona na stałe wlutowana w płytę główną. Jeśli to rzeczywiście problem z kartą to pozostaje tylko serwis.
    Zamieść jeszcze SMART dysku twardego, najlepiej z programu CrystalDisc.
  • Poziom 9  
    Hej
    Z dyskiem jest problem bo trochę bad sectorów było, ale poszatkowałem go i zostawiłem tą część do użycia.
    Mam pytanie - czym przeskanować grafikę? Różne sterowniki instalowałem i cały czas sypie tym błędem.
    Do tej pory wszystko działało, nagle w pewnym momencie zrobił się freeze i windows7 teraz startuje tylko wtedy jak odinstaluje sterowniki i będą te standardowe windowsowe VGA.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie płyty (LA-xxxxx).
  • Poziom 9  
    Płyta to LA-3401P. Przy okazji to też nie A135 tylko A130.

Mam problem - zapuściłem GPU-Z z zainstalowanymi sterownikami standardowej karty VGA Windowsowej i nic nie pokazuje :(
    Jakieś pomysły?
  • Spec od komputerów
    Pozostaje Ci wymiana płyty na taką ze zintegrowaną grafiką Intel'a. Karty Nvidia z tego okresu posiadały wadę fabryczną i nie ma sensu kupować drugiej karty, bo i tak za chwilę padnie.
  • Poziom 9  
    A czy istnieje szansa, że to jednak kwestia sterownika?
    Czy jest jakiś program, którym mógłbym przeprowadzić testy 0/1 czy karta działa czy nie?
  • Spec od komputerów
    kashinho napisał:
    A czy istnieje szansa, że to jednak kwestia sterownika?

Nie.
  • Poziom 9  
    Byłby ktoś w stanie polecić jakiś zamiennik na alledrogo?
    Widzę, że jest kilka płyt pochodzących z innych lapów ale podejrzewam, że potrzebuję dedykowanej płyty pod mój model lapa?