Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 mk 1 - Lexia nie łączy z kilkoma kalkulatorami

pitcarn 28 Mar 2016 10:10 6663 3
 • #1
  pitcarn
  Level 10  
  Witajcie,

  Kupiłem na "alim" lexię rev c full chip niby najnowszą 4.3.0 czy jakoś tak :)
  Do zestawu dołączony był diagbox w wersji 7.82 ale z jakiegoś powodu instalacja updatów nie chce się uruchomić więc mam dostęp do diagboxa 7.02. Zainstalowałem (na czysty system) na próbę program lexia 3 v48 i niby działa ale nie łączy się z wtryskiem, zawieszeniem skrzynią i wszystkim co poniżej w menu lexii. Żeby było śmieszniej za pierwszym razem połączył się ze wszystkim tylko nie wtryskiem. Z ciekawości wybrałem telekodowanie skrzyni i zaraz na pierwszym ekranie telekodowania skrzyni wyszedłem klawiszem F9 do menu nadrzędnego. Potem znalazłem opcję oscyloskopu i byłem ciekaw co to jest więc uruchomiłem silnik z myślą że może pokażą się jakieś wartości np. sondy lambda itp. ale nic się nie uruchomiło. Potem usłyszałem dźwięk błędu na ekranie komputera w samochodzie pojawił się błąd "brake fault" z czerwoną ikonką na desce rozdzielczej i od tej pory nie łączy z kalkulatorami. Próbowałem podłączyć się pod inne auto C5 2004 rok i tam bez problemu wszystko śmiga. Mój ma instalację van-can ten drugi can-can. Bezpieczniki sprawdzałem, mam jeszcze elm327 (chińczyk) i on łączy się z ecu silnika bez problemu.
 • #2
  rafal.jaro
  VAG group specialist
  Miałem podobne przygody z chińskimi interfejsami. Też mi tak zbzikował, nie łączył się z jedną cytryną, inne intrerfejsy normalnie czytały, po podpięciu lexi do kilku innych aut i kolejnej próbie w tym felernym jakby nigdy nic się nie stało normalnie zaczeło czytać. Przyczyna? Nie mam pojęcia. To samo miałem z A4 b7 i chińskim autocomem. kts czytał audice bez problemu, podpiałem autocoma do innego auta poźniej próba w audicy i czyta.. chińszczyzna
 • #3
  pitcarn
  Level 10  
  Ciekawa historia. Znalazłem gościa który podobno naprawia problemy z łącznością w lexii (rozumiem że wymienia elementy na płytce drukowanej a nie wgrywa nowy firmware). Chyba spróbuję naprawić nowo kupiony elektroniczny złom z chin :)

  Najlepiej to było by podłączyć się sprawną lexią pod moje auto i wówczas na 100% miał bym pewność że wadliwy jest kabelek a nie instalacja w samochodzie.
 • #4
  norek0011
  Level 10  
  Kolego w c5 odpowiedzialny jest bezpiecznik nr18 i jak dobrze pamiętam to 12