Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 mk 1 - Lexia nie łączy z kilkoma kalkulatorami

pitcarn 28 Mar 2016 10:10 5763 3
Texa Poland
 • #1
  pitcarn
  Level 10  
  Witajcie,

  Kupiłem na "alim" lexię rev c full chip niby najnowszą 4.3.0 czy jakoś tak :)
  Do zestawu dołączony był diagbox w wersji 7.82 ale z jakiegoś powodu instalacja updatów nie chce się uruchomić więc mam dostęp do diagboxa 7.02. Zainstalowałem (na czysty system) na próbę program lexia 3 v48 i niby działa ale nie łączy się z wtryskiem, zawieszeniem skrzynią i wszystkim co poniżej w menu lexii. Żeby było śmieszniej za pierwszym razem połączył się ze wszystkim tylko nie wtryskiem. Z ciekawości wybrałem telekodowanie skrzyni i zaraz na pierwszym ekranie telekodowania skrzyni wyszedłem klawiszem F9 do menu nadrzędnego. Potem znalazłem opcję oscyloskopu i byłem ciekaw co to jest więc uruchomiłem silnik z myślą że może pokażą się jakieś wartości np. sondy lambda itp. ale nic się nie uruchomiło. Potem usłyszałem dźwięk błędu na ekranie komputera w samochodzie pojawił się błąd "brake fault" z czerwoną ikonką na desce rozdzielczej i od tej pory nie łączy z kalkulatorami. Próbowałem podłączyć się pod inne auto C5 2004 rok i tam bez problemu wszystko śmiga. Mój ma instalację van-can ten drugi can-can. Bezpieczniki sprawdzałem, mam jeszcze elm327 (chińczyk) i on łączy się z ecu silnika bez problemu.
 • Texa Poland
 • #2
  rafal.jaro
  VAG group specialist
  Miałem podobne przygody z chińskimi interfejsami. Też mi tak zbzikował, nie łączył się z jedną cytryną, inne intrerfejsy normalnie czytały, po podpięciu lexi do kilku innych aut i kolejnej próbie w tym felernym jakby nigdy nic się nie stało normalnie zaczeło czytać. Przyczyna? Nie mam pojęcia. To samo miałem z A4 b7 i chińskim autocomem. kts czytał audice bez problemu, podpiałem autocoma do innego auta poźniej próba w audicy i czyta.. chińszczyzna
 • Texa Poland
 • #3
  pitcarn
  Level 10  
  Ciekawa historia. Znalazłem gościa który podobno naprawia problemy z łącznością w lexii (rozumiem że wymienia elementy na płytce drukowanej a nie wgrywa nowy firmware). Chyba spróbuję naprawić nowo kupiony elektroniczny złom z chin :)

  Najlepiej to było by podłączyć się sprawną lexią pod moje auto i wówczas na 100% miał bym pewność że wadliwy jest kabelek a nie instalacja w samochodzie.
 • #4
  norek0011
  Level 10  
  Kolego w c5 odpowiedzialny jest bezpiecznik nr18 i jak dobrze pamiętam to 12