Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz HDMI na dwa ekrany

qbasmok 28 Mar 2016 11:44 2064 2
 • #1 28 Mar 2016 11:44
  qbasmok
  Poziom 3  

  Witam, poszukuję takiego rozdzielacza, który umożliwi mi podłączenie go do jednego slotu HDMI w laptopie, tak aby można było podpiąć do niego dwa monitory i móc jednocześnie wyświetlać na nich osobne pulpity. Z tego co widzę to większość na allegro rozdzielaczy HDMI sprawia, że można owszem podłączyć dwa urządzenia, ale korzystać tylko z jednego, przy wyłączonym drugim. Możecie polecić coś co by się zdało?

  0 2
 • #2 28 Mar 2016 13:17
  kpodstawa
  Poziom 31  

  Przeszukaj Internet według kluczy "hub|switch hdmi" lub "hdmi splitter". Bądź uważny, ponieważ do jednego wora wrzuca się to, czego szukasz, wraz z sumatorami HDMI oraz przełącznikami ręcznym.

  Jedno urządzenie w cenie 369 zł. (splitter aktywny) ma wyraźnie napisane, że rozprowadza sygnał z wejścia na cztery wyjścia. Ze względów reklamowych nie podałem konkretnego typu, ale łatwo znajdziesz.

  Natomiast, czy będziesz mógł manipulować pulpitami (np. duplikacja lub rozszerzenie, np. w laptopach z analogowymi wyjściami VGA) - tego w specyfikacji nie pisało i podejrzewam, że będzie trzeba sprawdzić praktycznie z zastrzeżeniem zwrotu do sklepu.

  Krzysztof Podstawa

  0
 • #3 28 Mar 2016 20:22
  Darek.S
  Poziom 31  

  qbasmok napisał:
  tak aby można było podpiąć do niego dwa monitory i móc jednocześnie wyświetlać na nich osobne pulpity.
  Do tego celu potrzebna jest karta grafiki z dwoma wyjściami... Przy jednym wyjściu teoretycznie jest to możliwe ale musiałoby być ono multipleksowane i dodatkowo wyprowadzane wyjście do sterowania monitorami ( no i splitter :D ). Być może wyjście HDMI takowe już posiada ( lub może posiadać o ile soft i hardware karty graficznej to umożliwi. Pytanie tylko czy jest splitter który to wykorzysta.

  0