Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TH 37 pv 80 P 37- Brudny ekran miedzy szyb± a panelem

mercedes500s 28 Mar 2016 13:12 1362 14
  • #1 28 Mar 2016 13:12
    mercedes500s
    Poziom 14  

Witam . Panasonic TH 37 pv 80 Strasznie brudny pomiędzy przedni± szyb± i panelem. Czy idzie jako¶ to wyczy¶cić ?

0 14
  • #3 28 Mar 2016 17:05
    mercedes500s
    Poziom 14  

Czyli samemu nie da rady ? ewentualnie jakie s± koszta

0
  • #4 28 Mar 2016 20:36
    Darek.S
    Poziom 31  

mercedes500s napisał:
    Czyli samemu nie da rady ?

je¶li masz odpowiednio duży płaski stół najlepiej wyłożony czym¶ miękkim aby nie porysować telewizora ( ale bez przesady, nie kołdra :wink:) do tego zapamiętasz w jakiej kolejno¶ci i co odkręcałe¶ ( a będzie tego trochę :| ) oraz spor± ostrożno¶ć/wyczucie ( lepsze byłoby do¶wiadczenie :| ), żeby czego¶ nie urwać/złamać to wybór należy do Ciebie :wink:
    Tylko upewnij się, że to rzeczywi¶cie zabrudzenie i do tego pomiędzy szyb± a panelem. Bo jak wewn±trz panela to :cry: Bo ze zdjęcia to mi na brud nie wygl±da. Jak możesz zrób fotkę z obrazem w postaci jasnego tła. Sam mam taki TV i jest czy¶ciutko...

0
  • #5 28 Mar 2016 22:42
    mercedes500s
    Poziom 14  

Mi to wygl±da na brud między szyb± a panelem ale mogę się mylić . Jak przyłożę palec do ekranu to kropki s± blisko palca a obraz wy¶wietlany jest jakby dalej. Najwięcej kropek - brudu znajduje się u góry panelu na dole nie ma nic.
    Tak wygl±da to na białym tle.

0
  • #6 28 Mar 2016 23:29
    Darek.S
    Poziom 31  

mercedes500s napisał:
    Mi to wygl±da na brud między szyb± a panelem ale mogę się mylić . Jak przyłożę palec do ekranu to kropki s± blisko palca a obraz wy¶wietlany jest jakby dalej. Najwięcej kropek - brudu znajduje się u góry panelu na dole nie ma nic.

No cóż zdalnie tutaj nie(wiele :wink:) pomogę. Ze zdjęcia dalej niewiele można ocenić. Tylko ten "brud" wydaje się dziwny. Przeważnie jest to kurz i nie jest biały. I raczej równomiernie rozłożony a tutaj w postaci kropek. My¶lę, że co¶ do rzeczy może tu mieć elektryzowanie ekranu ( choć to nie CRT i WN tu nie ma ale zawsze jakie¶ napięcia Vs i Va rzędu 200V s±). Zastanów się od kiedy to obserwujesz i czy przypadkiem remontu typu gładzie ostatnio nie miałe¶. Lub s±siad :|. Choć na "gipsowy" też nie wygl±da :|

0
  • #7 28 Mar 2016 23:46
    mercedes500s
    Poziom 14  

Mam jeszcze pytanie , czy do rozbiórki mogę tv położyć panelem na dół ? Ponoć plazma musi stać w pionie , na co uważać podczas rozbiórki czy co¶ jest klejone ? Telewizor przeżył nie jeden remont , jak na tv patrzy się z bliska to kropki s± od razu pod szyb± a panel jest dalej . Tak też my¶lałem czy jak syn przecierał ekran , pryskał jak±¶ piank± czy ona jako¶ nie dostała się między szybę i panel , odparowanie spowodowało taki efekt jak w reflektorach samochodowych gdy w ¶rodku s± zakurzone.

0
  • #8 28 Mar 2016 23:54
    Darek.S
    Poziom 31  

mercedes500s napisał:
    Mam jeszcze pytanie , czy do rozbiórki mogę tv położyć panelem na dół ? Ponoć plazma musi stać w pionie , na co uważać podczas rozbiórki czy co¶ jest klejone ?

Możesz ekranem na dół, klejone nic być nie powinno. Musisz bardzo uważać przy wypinaniu ta¶m ł±cz±cych moduły, s± delikatne i ta¶my i zł±cza i maj± zatrzaski. W trakcie pracy prawdopodobnie będzie konieczne odwrócenie panela ( po odkręceniu całej elektroniki i to może być niebezpieczne. Najlepiej zrobić to w dwie osoby bo tafla duża...I sugeruję kilka pudełek na ¶rubki z karteczkami co i sk±d i nie zaszkodzi dokumentacja fotograficzna.

0
  • #9 29 Mar 2016 00:01
    mercedes500s
    Poziom 14  

Wielkie Dzięki jak będę miał chwile czasu zabiorę się za to , dam znać jak poszło.

0
  • #10 25 PaĽ 2016 17:58
    mercedes500s
    Poziom 14  

Witam ponownie.
    Telewizor oddany do serwisu okazało się , że nie jest to brud .
    Do szyby przyklejony jest filtr a kropki które widać s± miedzy szyb± a filtrem .
    Pozostaje ponoć tylko wymiana obudowy z dobr± szyb± może ma kto¶ inny pomysł ?

0
  • #11 25 PaĽ 2016 19:21
    Darek.S
    Poziom 31  

mercedes500s napisał:

Do szyby przyklejony jest filtr a kropki które widać s± miedzy szyb± a filtrem .

Rzeczywi¶cie plamy te przypominaj± b±ble powietrza jakie występuj± w Ľle przyklejonej foli do dużej powierzchni. Parę razy zdarzyło mi się kleić duże nalepki i przeważnie nie wychodziło idealnie. Dla tego jak mi przyklejali wyklejkę reklamowa sam tego nie robiłem. A pomysł. Być może pomogłoby doci¶niecie filtra do szyby bo przypuszczam, że jest to swego rodzaju folia, która po prostu się odkleiła/rozwarstwiła. Tylko w±tpię by klej pomimo braku bezpo¶redniego powietrza miał jeszcze bodaj w jakim¶ stopniu swoje własciwo¶ci

0
  • #12 25 PaĽ 2016 19:29
    mercedes500s
    Poziom 14  

Serwis mówi , że filtr się trzyma i nie ma b±bli tylko co¶ stało się z klejem - z ciemniał .
    Tak jakby klej uległ odbarwieniu .

1
  • #13 13 Gru 2016 15:47
    raspi
    Poziom 2  

Mam identycznie w 42pv80 - pojawia się tego coraz więcej. Wygl±da na jaki¶ bł±d w produkcji - klej nie trzyma parametrów po pewnej liczbie godzin ¶wiecenia panelu (ja mam chyba około 25ty¶, mogę sprawdzić).
    Udało Ci się rozwi±zać problem?

0
  • #14 22 Lip 2017 08:51
    Cygi1
    Poziom 6  

Mam panasonica pv80. U mnie występuj± identyczne objawy. Tv ma już ponad 20 ty¶ h. NajwyraĽniej panasonic skopał sprawę. Panel o żywotno¶ci wysokiej, klej między filtrem a szyb± do bani. Ze względy na obecn± warto¶ć tego tv absolutnie nie opłaca się tego naprawiać. Pierwszy raz będę musiał wymienić tv przez .... klej o złym składzie. Masakra.

0
  • #15 17 Sie 2017 15:20
    Czarkadiusz
    Poziom 1  

Dzień dobry. Mam plazmę 37 , która miała identyczne plamy. Trzy dni temu udało mi się je usun±ć. Metoda jest banalnie prosta. Wystarczy przy wył±czonym telewizorze podgrzać suszark± lub opalark± miejsca z plamami. (ja użyłem pocz±tkowo suszarki, póĽniej opalarki na najniższej temperaturze) Bardzo trzeba uważać na obudowę telewizora, szczególnie przy krawędziach. Szyba ma do¶ć wysok± temperaturę. Aby szybciej ostygła użyłem nowej szmatki z mikrowłókien zwilżonej wod±. Efekt jest trwały i nie potrzeba wymieniać szyby.

3