Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung SUHD JS8500 i kino HT-F6500 - zacinający się dźwięk

rav.a28 28 Mar 2016 15:16 741 1
  • #1 28 Mar 2016 15:16
    rav.a28
    Poziom 1  

Witam posiadam TV Samsung JS8500 SUHD podłączony kablem HDMI 1.4b oraz kablem cyfrowym, do kina domowego Samsung HT-F6500, oraz dekoder cyfrowego Polsatu HD5000 podłączony kablem HDMI 1.4b do tego samego TV. Tv i kino maja wyjścia i wejścia HDMI i tu nie wiem jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie. Problem mam mianowicie z dźwiękiem który np. podczas oglądania Polsatu zacina się na sekundę co jakiś czas, czasami 3 razy na minute a czasami raz na 20 min... Jest to strasznie wkurzające. Ogólnie dźwięk leci ładnie przez kino, tylko czasami się zacina ;/ problem jest też jak włącze YouTube na tv i słucham przez kino to również przycina, dodam ,że podczas oglądania np. Polsatu z glosnikow tv wszystko jest ok, problem występuje tylko jak dźwięk leci przez kino... Zmieniłem tv 2 tyg temu, z Samsunga es6100 a tam wszystko było tak samo podłączone i wszystko śmigało bez przycięć, problem pojawił się po zmienie TV...proszę o pomoc

Dodam, że firmware kina jak i tv zaaktualizowane do najnowszej wersji, w tv mam wejścia hdmi arc,stb,dvi, mhl które wybrać?

0 1
  • #2 29 Mar 2016 09:41
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, nie wiem co oznacza "kablem cyfrowym" wg autora tematu, ale sądzę, że chodzi o przewód optyczny TosLink. Tak by wynikało z przeglądu gniazd połączeniowych kina.

Przede wszystkim proszę odkurzyć gniazda sygnału optycznego w obu urządzeniach.
    Również po podłączeniu kabla optycznego proszę upewnić się, że kabel jest poprawnie umiejscowiony w gniazdach. Nie powinno być żadnych luzów.

W ustawieniach kina i telewizora sprawdzić ustawienia AnyNet+ i ARC.
    Jeżeli są aktywne, to proszę wyłączyć te funkcje dla celów testowych.

0