Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Lark 7i WIN jako komputer

ja_890 28 Mar 2016 16:42 1236 5
 • #1
  ja_890
  Level 9  
  Witam, planuję zakup tabletu Lark Ultimate 7i WIN (z systemem Windows 8.1).
  Chciałbym używać go jako komputer podłączony do monitora, stąd mój pomysł wygląda tak:
  1. Mam monitor z wejściem VGA, tablet ma wyjście mini HDMI czy wobec tego gdy kupię przejściówkę mini hdmi->vga będzie to działać? (oczywiście tylko obraz)
  2. Czy jeśli kupię hub otg do tabletu to będzie możliwe jednoczesne podłączenie ładowarki, klawiatury i myszki pod USB oraz pendrive'a?

  Pozdrawiam i wesołych świąt :D
 • #2
  Funkagen
  Level 15  
  1. Tak
  2. Raczej tak, mam nadzieje, że ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.
 • #3
  RADU23
  Moderator of Computers service
  ja_890 wrote:
  1. Mam monitor z wejściem VGA, tablet ma wyjście mini HDMI czy wobec tego gdy kupię przejściówkę mini hdmi->vga będzie to działać? (oczywiście tylko obraz)

  Funkagen wrote:
  1. Tak

  @Funkagen jesteś pewien?
  W większości przypadków zwykłe przejściówki nie działają, bo nie są w stanie przekonwertować sygnału z cyfrowego na analogowy i wiceversa.
  W takim wypadku trzeba raczej stosować konwerter VGA-HDMI
  Tablet Lark 7i WIN jako komputer
  i dodatkowo przejściówkę HDMI-Mini HDMI
  Tablet Lark 7i WIN jako komputer
 • #4
  Funkagen
  Level 15  
  Kiedyś taki patent miał miejsce u mnie w firmie i poszło wszystko okej, ale nie pamiętam co to był za sprzęt.. dlatego napisałem, że tak. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić człowiek uczy się całe życie.
 • #5
  ozy2001
  Level 28  
  Konwerter powinien zadziałać bez problemu. Problemem może być waga podłączonych adapterów do tego słabego gniazda.
  Za pomocą hub-a USB i OGT zrealizujesz swoje potrzeby dotyczące pamięci flash, klawiaturę oraz myszkę. Obawiam się co do ładowania - zastosowane diody zenera mają właśnie zabezpieczyć przed prądem płynącym w drugą stronę - jeśli do gniazda tabletu podłączysz huba, to nie podłączysz ładowania. Nie da się chyba podłączyć ładowarki przez odpowiednie złącze usb do aby ta zasiliła tablet.
  Z ciekawości sprawdziłem również huba aktywnego - jakiś szmelc, ale nie przepuszcza napięcia z gniazda USB wewnątrz urządzenia. Więc hub może ładować / zasilać urządzenia zewnętrzne, ale prądu z nich nie wyciągnie.
 • #6
  Killlu
  Level 24  
  @Funkagen obawiam się, że odpowiedź na pierwsze pytanie Kolegi @ja_890 brzmi "nie". :D Ostatnio męczyliśmy się z tym samym problemem u nas, żadne przejściówki nie dawały rady i niestety skończyło się na zakupie monitora specjalnie z HDMI. :)