Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić kolumny DIY

marekjarek5 28 Mar 2016 17:38 1317 8
  • Pomocny post
    #2 28 Mar 2016 18:08
    Zamerstary
    Poziom 26  

Sprzedawane kolumny może i są na Tonsilach ale regenerowanych, Tonsil nie miał takich membran. Popytaj o szczegóły sprzedającego, osobiście nie brałbym ich.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Mar 2016 18:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

marekjarek5 napisał:

Pytanie brzmi, czy warto zmienić, czy różnica na plus, bedzie na tyle duża że warto zmieniać?
    To są potworki robione na pałę. Widać to bo opisie że obudowa jest zamknięta bo było za dużo basu i zawsze można zrobić z niej BR poprzez rozwiercenie. Nie bierz tego. Szkoda pieniędzy.
    Za 600zł kupisz sobie znacznie lepsze zestawy. Szukaj takich marek jak Dual, Canton, Heco, Grundig BOX, Braun, Pilot, T+A, Quadral, Arcus.

0
  • #4 28 Mar 2016 19:24
    marekjarek5
    Poziom 3  

marekjarek5 napisał:

Za 600zł kupisz sobie znacznie lepsze zestawy. Szukaj takich marek jak Dual, Canton, Heco, Grundig BOX, Braun, Pilot, T+A, Quadral, Arcus.

Ok, to jakich konkretnie modeli mam szukać wśród wymienionych przez ciebie marek, wybór jest ogromny i można się pogubić

Punktem odniesienia niech będą kolumny Pioneer CS 7070 które akurat mam.

Nie grają jakoś bardzo źle, może tylko jakoś tak, wszytko trochę gra na jedno kopyto, mam wrażenie, że brakuje selektywności, no ale ja nic lepszego nie słyszałem, więc trudno mi się wypowiedzieć

Dodano po 37 [minuty]:

To może warto kupić, cały czas pytam w odniesieniu od Pioneer CS 7070 które posiadam, takie kolumny. Cena atrakcyjna, ze względu, na drobne, otarcia - na prawdę drobne.

Tylko czy warto kupić, bo to już prawie 800 złotych, czyli trochę ponad budżet:

STX F-280

Wyglądają bajerandzko :)

http://allegro.pl/kolumny-glosniki-stereo-stx-f-280-pl-defekty-k3-i6061302187.html

0
  • #5 28 Mar 2016 19:54
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

marekjarek5 napisał:

Ok, to jakich konkretnie modeli mam szukać wśród wymienionych przez ciebie marek, wybór jest ogromny i można się pogubić
    Znajdź takie, które Ci się podobają. Zamieść link do nich a powiem Ci czy się nadają czy nie.
    marekjarek5 napisał:

STX F-280
    Seria F od STXa jest nic nie warta. Gra pudełkowo. Zobacz sobie charakterystykę przenoszenia. Tam różnice dochodzą do 9db! To jest dwukrotna zmiana głośności.

0
  • #6 28 Mar 2016 20:09
    marekjarek5
    Poziom 3  

Te wyglądają ładnie, dobry stan wizualny:

SONY SS-F6000P

Oraz te kolumny

Fonus Classic 300

Tylko, że do wymiany jest jedne głośnik, mimo niewielkich uszkodzeń, widziałem ten model tydzień temu w realu, nie było możliwości posłuchania, zrobiły na mnie wizualnie dobre wrażenie

http://olx.pl/oferta/zestaw-stereo-wzmacniacz...-kolumny-fonus-classic-300-CID99-IDeF28n.html

Preferencje muzyczne, rock, dynamiczne granie...

Znalazłem jeszcze takie - cudnie wyglądają:

Hi-End Kolumny Magnat Vector

http://allegro.pl/hi-end-kolumny-magnat-vector-needle-okazja-unikat-i6075157254.html

Oraz jeszcze takie - też wyglądają cudnie :0

Kolumny Pioneer S-H510V

http://allegro.pl/znakomite-kolumny-pioneer-s-h510v-bi-wiring-100w-i6075157235.html

Qurka blaszka oszaleć można - za duży wybór :)

0
  • Pomocny post
    #7 28 Mar 2016 20:47
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

telecaster1951 napisał:
    Dual, Canton, Heco, Grundig BOX, Braun, Pilot, T+A, Quadral, Arcus.
    Czy coś było niejasne w tym zdaniu?
    marekjarek5 napisał:

SONY SS-F6000P
    Znam, typowe kinówki.
    marekjarek5 napisał:

Fonus Classic 300
    Zawieszenia głośników są już beżowe. Oznacza to że niedługo się rozlecą.
    marekjarek5 napisał:

Hi-End Kolumny Magnat Vector
    To ma z Hi-Endem tyle wspólnego co ja z Miss Ameryka. I taki to unikat, że w Media Markt były sprzedawane.
    marekjarek5 napisał:

Kolumny Pioneer S-H510V
    Ta cena to jakiś żart. One nowe kosztowały 1000zł a jakość z nich była żadna.
    Szukaj dobrych zestawów a nie chłamu. Zazwyczaj im więcej głośników w obudowie, tym większa tandeta. Głośnik swoje kosztuje. Niezły głośnik to koszt 150zł. No w hurcie niech będzie 100zł. No to zobacz, jeśli masz tych głośników 5, 6, no to za same głośniki masz minimum 600zł. Do tego zwrotnica to kolejna stówka. Obudowa, dwie stówki. Razem około 1000zł na sztukę! Zatem parka nowych takich zestawów kosztowałaby ze 4 tysiące. Wierzysz że ktoś takie zestawy puszcza za 800zł? To jest niestety chłam z supermarketu, który nadaje się do tanich amplitunerów KD, ale nie do słuchania muzyki.

Poszukałem za Ciebie.
    Heco Pure800. Na niemieckich forach piszą że niezłe. http://allegro.pl/heco-pure-800-kolumny-podlogowe-potezne-brzmienie-i6073257993.html

0
  • #9 28 Mar 2016 22:22
    intenso
    Poziom 38  

Sony FF miałem i nie polecam.

0