Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki GForce GTX dla PCIe 2.0 jest najlepszy w rozsądnej cenie DX 12

bicik4096 28 Mar 2016 18:28 627 7
    bicik4096
    Level 4  
    Witam

Rozglądam się za kartą graficzną. Obecnie mam GTX260 na którego od lat nie narzekam. Jednak pojawił się DirectX 11 i 12 i zastanawiam się czy na mojego PC jeszcze się coś znajdzie pod PCIe 2.0 w rozsądnej cenie z obsługą DX 12 ( nie wiem czy w ogóle jest dostępny na starsze karty ).

Kartę chcę zmienić głównie za sprawą tego, że Unity 3d itp silniki, będą lub już korzystają z DX 11 i 12.

Konfiguracja:

Zasilacz: Corsair 650 Watt
    Ram: 8GB ddr2 / 800Mhz
    MB: BloodIron P35
    CPU: C2D e6300 ( mam możliwość zmiany na q8200 itp )

Ważne jest dla mnie zużycie prądu, cisza i wspomniane DX 11 i 12. Grywał może i w coś będę, jednak podstawa to programowanie gier, testowanie itp.
    Naturalnie szukam używanej karty w rozsądnej cenie, nvidia.
    bicik4096
    Level 4  
    R1hab wrote:
    Jaki budżet?

400-500 max, jednak bardzo chętnie jakąś tanią byle była interesująca.
    R1hab
    Level 25  
    bicik4096 wrote:
    Ważne jest dla mnie zużycie prądu, cisza i wspomniane DX 11 i 12

Do tych wymagań GTX 750/750TI
    Lecz obowiązkowo zmiana procesora, bo przy obecnym tenn GTX będzie się porządnie marnował.

Co do DX 12, testowałem ostatnio w Rise of the Tomb Raider na GTX 750TI + Phenom II X4 955, no i jest lipa, gra chodzi gorzej, czuć że jest mniej FPS
    (niestety nie można ich zmierzyć na ten moment w żadnym programie)
    Na DX 11 kuleje u mnie procesor, lecz nie jest źle, natomiast na DX12 czuć jakby odwrotnie Phenom daje rade zaś grafika jakby już nie domagała i na tych samych ustawianiach dużo płynniej jest na DX11.
    Może wydadzą jakąś łatkę która to poprawi.
    bicik4096
    Level 4  
    R1hab wrote:
    bicik4096 wrote:
    Ważne jest dla mnie zużycie prądu, cisza i wspomniane DX 11 i 12

Do tych wymagań GTX 750/750TI
    Lecz obowiązkowo zmiana procesora, bo przy obecnym tenn GTX będzie się porządnie marnował.

Co do DX 12, testowałem ostatnio w Rise of the Tomb Raider na GTX 750TI + Phenom II X4 955, no i jest lipa, gra chodzi gorzej, czuć że jest mniej FPS
    (niestety nie można ich zmierzyć na ten moment w żadnym programie)
    Na DX 11 kuleje u mnie procesor, lecz nie jest źle, natomiast na DX12 czuć jakby odwrotnie Phenom daje rade zaś grafika jakby już nie domagała i na tych samych ustawianiach dużo płynniej jest na DX11.
    Może wydadzą jakąś łatkę która to poprawi.

A co myślisz o tej ? --> Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7790, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-R779OC-1GD)

Wiem że to nie Nvidia, ale pozytywnie o niej piszą. Ktoś rzucił hasłem że 3Watt w idle, czy to w ogóle możliwe ? Z tego co wiem NVIDIA w idle zawsze żre dużo prądu. I przyznam że mi to bardzo nie odpowiada.
    n.vision
    Level 28  
    Powiem Ci (nie wiem, dlaczego do tej pory nikt tego nie napisał) że być może na Direct X 12 AMD trochę odstawi Nvidię. Nie chcę rozstrzygać, ale z tego co oglądałem na yt Nvidia prowadziła w wyścigu na DirX11, przez co AMD musiało obniżyć ceny kart i lepsze karty zaczęli sprzedawać po stosunkowo niskich cenach. Ale te co nowsze Radki mają wbudowane jednostki asynchroniczne, które wykorzystuje Direct X 12, a których nie ma swoich kartach Nvidia. Sterownikami teraz tego nie nadrobią, bo rozwiązanie jest hardware-owe. Po pierwszych testach na grach wykorzystujących te rozwiązanie karty AMD dostały bosta po 10-12 fps. Nvidia tuszuje sprawę, bo sprawa idzie o miliardy. Dlatego będą kłamać i manipulować, ale takie były wyniki w Ashes of Singularity. Dziwi mnie, że sprawa tak ucichła

Sugeruję zainteresować się sprawą, bo może się okazać, że kupienie AMD będzie znacznie lepszym pomysłem. Ale jak powiedziałem, nie chce rozstrzygać, tylko zaznaczam, że coś się dzieje i trzeba zrobić reserch
    R1hab
    Level 25  
    bicik4096 wrote:
    A co myślisz o tej ? --> Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7790, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DP, DVI, BOX (GV-R779OC-1GD)

Wiem że to nie Nvidia, ale pozytywnie o niej piszą. Ktoś rzucił hasłem że 3Watt w idle, czy to w ogóle możliwe ? Z tego co wiem NVIDIA w idle zawsze żre dużo prądu. I przyznam że mi to bardzo nie odpowiada.

Tu masz porównanie ale nie warto brać jego w 100% że to wszystko rzeczywista prawda http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/geforce-gtx-750-ti-vs-radeon-hd-7790

GTX 750Ti pobiera mniej prądu od tego radeona, wersja słabsza GTX750 już w ogóle mniej pobiera.
    Od siebie powiem że mój GTX 750TI od Gigabyte OC2 jest po prostu nie słyszalny.
    Zasilacz XFX Core 450W nudzi się przy moim zestawie. Co świadczy o małym poborze prądu.
    Dodatkowo po podkręceniu grafika ma maxxx 64 stopnie w stresie, a to jest bardzo mało.
    Radeony mają dużo większe temperatury.
    Dodatkowo ten GTX 750TI jest wydajniejszy od 7790.

Bierz co chcesz ale z GTXa 750TI będziesz na 100% zadowolony, biorąc Twoje wymagania co do grafiki.
    n.vision
    Level 28  
    Wtrącę się, bo kolega pytał o temperatury idle, nie TDP, nie ma co wprowadzać Go w błąd. Przeglądałem test na benchmark.pl i wygląda na to, że w idle pobierają tą samą ilość prądu.

Będziesz niezadowolony, biorąc kartę z tylko 1GB vRAM, sugeruję szukać od początku wersji 2GB, bez względu na to jaka będzie karta. 1GB spowoduje, że w wielu grach będziesz musiał ustawić tekstury na LOW, a to wygląda żałośnie, zaufaj.

Poza tym 7790 jest niezłą kartą, nie ma co jej odradzać, jeśli za rozsądną cenę. Ale za 400zł będzie już 7850 2GB i to dałoby radę w nowszych grach, gdyby nie ten marny procesor, który koniecznie jest do wymiany, jeśli zamierzasz grać. Czterordzeniówka też będzie RELATYWNIE słaba, ale znacznie lepsza.

Z czasem, lub od razu, możesz kupić sobie chłodzenie i zrobić OC procesora. Na podkręconym q8200 może nawet da się odpalić Witchera 3, widziałem na yt że grali na tym w GTA V