Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Obraz tylko na zewnętrznym monitorze, msi cx640, win10

xaget 28 Mar 2016 20:43 1113 4
  • Obraz tylko na zewnętrznym monitorze, msi cx640, win10

Poziom 2  

cześć,
    otóż tak jak w temacie, problem polega na wyświetlaniu obrazu tylko na zewnętrznym monitorze.
    MSI CX640, windows 10
    - gpu1: HD3000
    - gpu2: g520m
    Matryca sprawna w 100%, taśma również. Sterowniki aktualne od obu grafik i chipsetu.

Chronologicznie:
    Po update z win7 do win 10 pojawił się problem z ekranem logowania, mianowicie matryca była podświetlona, dźwięki były odtwarzane ale na ekranie nie było widać nawet kursora, ogólnie black screen ale matryca była podświetlona.
    Rozwiązaniem było zamknięcie klapy i ponowne otwarcie po uśpieniu laptopa, wówczas ekran logowania był już widoczny.
    Teraz nastąpił zwrot akcji :) i w/w rozwiązanie już nie pomaga.
    Podczas startu systemu, logo windowsa jest widoczne na ekranie laptopa.
    Po podłączeniu zewnętrznego monitora ekran jest widoczny tylko na nim. Wykrawany jest tylko monitor zew. a matryca laptopa przestaje być podświetlana.
    Po wyłączeniu w systemie hd3000 i restarcie, ekran jest widoczny na matrycy laptopa ale w rozdzielczości monitora. 1024x768 mnie nie użądza.
    W BIOS nie ma możliwości wyłączenia zintegrowanej grafiki.
    Ani w ustawieniach intela ani w nvidii, nie jestem w stanie wyczarować aby widoczne były oba monitory, w ustawieniach ekranu windowsa, również jest widoczny tylko jeden ekran.
    Żadna z opcji współdzielenia ekranu nie sprawia żeby matryca laptopa się załączyła.
    Skróty Fn+ , nie działają a Fn+f2 to "Switch between notebook screen and external display." można to jakoś inaczej wymusić?

Jeśli ktoś miał podobny problem, lub ma jakiś pomysł jak mój rozwiązać to będę wdzięczny za jakiekolwiek naprowadzenie na rozwiązanie. Ja poległem :(

0 4
    Poziom 2  

żadna z opcji win+p nie sprawia, żeby matryca się chociażby podświetliła.
    Odinstalowywałem zarówno sterowniki nvidii, intela jak i oba równocześnie, za każdym razem, obraz na ekranie laptopa jest wyświetlany w 1024x768.

0
    Poziom 2  

dzięki @lisek , wychodzi na to, że o MSI umywa ręce i nie obchodzi ich ten problem. Żadne z porad w tych wątkach nie rozwiązały problemu, więc wracam do win7.

0