Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y550 - Regenerować baterię czy kupić zamiennik?

29 Mar 2016 09:29 3885 4
  • Poziom 9  
    Witam. Przeczytałem kilka podobnych tematów, ale zakładam swój, gdyż co bardziej pasujące są już zamknięte.
    Na wstępie dodam, że jestem zielony w kwestiach technicznych, więc odpada wykonywanie jakichkolwiek samodzielnych prac z baterią (przyniosłoby to więcej szkód niż pożytku).

Przejąłem od ojca kilkuletniego laptopa Lenovo IdeaPad Y550. Od dłuższego czasu bateria trzymała w nim ok. 10 min., nawet przy pełnym naładowaniu (czyli chyba dość powszechny problem w tym modelu). W ubiegłym roku ojciec kupił zamiennik baterii, której jednak laptop nie wykrywał (sprzedawca tłumaczył się wadliwą partią). Po jej zwróceniu temat baterii został odpuszczony, sprzęt chodził na zasilaniu. Po trafieniu w moje ręce postanowiłem coś z tym fantem zrobić.
    Pytanie jest takie: co doświadczeni forumowicze bardziej mi polecają - kupić zamiennik czy dokonać regeneracji? Przed lekturą forum nastawiony byłem na zamiennik, ale przeczytałem o pojawiających się problemach z kompatybilnością na linii laptop-bateria. Z kolei jeśli idzie o regenerację, pisane było, że najlepsze ogniwa do tych baterii robi(ło) Sanyo, a potem Sony, jednak jak patrzę na różne oferty regeneracji, w grę wchodzą ogniwa Samsung lub Panasonic - czy to dobre rozwiązanie?

Na koniec jeszcze dwa pytania laika:
    1. Obecnie mam baterię 56 Wh, do kupienia są zamienniki o pojemności 73 Wh. Czytałem, że taka pojemność to pic na wodę. Prawda czy fałsz?
    2. W przypadku załatwiania regeneracji przez internet muszę wybrać właściwą liczbę ogniw w baterii. Skąd wiedzieć, ile moja bateria ich ma?
  • Pomocny post

Poziom 23  
    Pozwolę sobie wypunktować, dla lepszej przejrzystości:
    1. Jeżeli cenisz sobie jakość, to regeneruj starą baterie. Jeżeli jednak patrzysz na cenę, to kup zamiennik.
    2. Owszem czasami w zamiennikach do tego modelu zdarzają się problemy z kompatybilnością. Rzadko, bo rzadko ale czasami są.
    3. 73Wh to pojemność baterii 9 ogniwowej. Są to baterie robione na ogniwach 2200mAh. Zwróć uwagę, że baterie te mają większy gabaryt niżeli orygina - będą unosiły laptopa w jego tylnej części. Baterie 9 ogniwowe do tego modelu są tylko w zamiennikach.
    4. Ten model baterii jest robiony w 90% przypadków na ogniwach Sanyo, gdyż kontroler jest produkcji Sanyo. Nie ma jednak znaczenia na jakich ogniwach zregenerujesz tą baterie. Będzie ona pracowała poprawnie zarówno na ogniwach Samsung'a jak i Panasonica.
    5. Twoja stara, oryginalna bateria jest 6 ogniwowa.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za powyższą odpowiedź. Zainspirowała mnie ona do regeneracji baterii. Przez kilka dni poszukiwałem serwisu z Warszawy, który mi to zrobi. I klapa! Obdzwoniłem wiele firm, żadna nie regeneruje. Nawet takie, które na swojej stronie piszą, że zajmują się regeneracją baterii do laptopa, podczas kontaktu telefonicznego twierdzą, że tego nie robią! Jeden facet powiedział wręcz, cytuję: "Co za idiota powiedział panu, że istnieje coś takiego jak regeneracja baterii". Matrix jakiś, czy co?!

Tu pojawia się pytanie: czy ktoś z forumowiczów dokonywał regeneracji w Warszawie? Wiem, że są firmy, które robią to zdalnie, ale szczerze mówiąc mało mi się uśmiecha takie rozwiązanie (znacznie wygodniejsze dla mnie jest zostawienie baterii w serwisie i przy odbiorze sprawdzenie działania na sprzęcie - bez wysyłek, ewentualnych odsyłek itp.).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety nie słyszałem o firmie z Warszawy, która się tym zajmuje.
  • Poziom 9  
    Ostatecznie zdecydowałem się kupić zamiennik. Nie jest źle, trzyma 1,5-2h, co jak na moje "awaryjne" potrzeby jest wystarczające.