Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tl wr340g - działa po odłączeniu zasilania i po ponownym włączeniu

29 Mar 2016 09:40 894 20
  • Poziom 5  
    witam, posiadam router tl wr340g, wszystko działa jak należy oprócz jednego, od czasu do czasu po włączeniu nie wysyła sygnału WI-FI, a wtedy wyłączam zasilacz z sieci i ponownie podłączam, co oczywiście pomaga, jednak na dłuższą metę jest to dość irytujące takie wtykanie i wytykanie:) do/z przedłużacza ...

a o to jak mam podłączony ten router:
    kabel LAN mam podpięty do skrzynki UPC - Technicolor i z tej skrzynki kabelkiem podłączony mam TP LINK tl wr340g z którym mam wspomniany problem

będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, dzięki
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 35  
    Zmień zasilacz na inny 12V / 1-1,5A o tej samej polaryzacji co stary.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 5  
    A.Gieronimo napisał:

a to dlaczego mam się narażać na koszty?
  • Poziom 35  
    bulkmail napisał:
    A.Gieronimo napisał:

Więc w czym problem ?
    Co chwilę nie masz prądu czy codziennie wyłączasz router ?
    Bo gdzieś jednak problem istnieje.
  • Poziom 5  
    A.Gieronimo napisał:
    bulkmail napisał:
    A.Gieronimo napisał:

no tak problem istnieje dlatego pisze na tym forum ale zastanawia mnie dlaczego router chodzi po włączeniu i wyłączeniu a bez tego nie chce, gdyby to był problem zasilacza to po ponownym podłączeniu zrywał by wi-fi a tak nie jest, tylko na początku po zalogowaniu się Technicolora do sieci UPC nie wysyła sygnału a po tym jak go włącze i wyłącze z zasilania już wysyła bezproblemowo, a więc wymiana zasilacza to wydaje mi się zbędny wydatek.
  • Poziom 35  
    bulkmail napisał:
    A.Gieronimo napisał:
    bulkmail napisał:
    A.Gieronimo napisał:

no tak problem istnieje dlatego pisze na tym forum ale zastanawia mnie dlaczego router chodzi po włączeniu i wyłączeniu a bez tego nie chce, gdyby to był problem zasilacza to po ponownym podłączeniu zrywał by wi-fi a tak nie jest, tylko na początku po zalogowaniu się Technicolora do sieci UPC nie wysyła sygnału a po tym jak go włącze i wyłącze z zasilania już wysyła bezproblemowo, a więc wymiana zasilacza to wydaje mi się zbędny wydatek.

Na pewno nie działa tylko WiFi czy na portach LAN też nie ma internetu ?
  • Poziom 5  
    i wi-fi i LAN nie działają do momentu odcięcia dopływu energii elektrycznej i przywrócenia jej po chwili
  • Poziom 35  
    To ta chwila musi mieć pół sekundy, bo on się normalnie zawiesza.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Powiem szczerze, że opisałeś to i piszesz tak chaotycznie, że nic z tego nie rozumiem...

Masz UPC z ich modemorouterem, masz własny wspomniany router - KTÓRY dokładnie sprzęt robi problemy? - operatora czy Twój.
    Jeśli problem ze sprzętem operatora - to jemu to zgłaszaj.
    A jeśli z TP Linkiem - to kto za Ciebie ma podstawić inny zasilacz?.
    Zasilacz z biegiem czasu też traci swoje właściwości - musisz sprawdzić czy to nie jego wina (router dostaje za niskie napięcie).
    A jeśli to nic nie zmieni - to TY sam musisz kupić i podstawić zamiast tego TP Linka inny sprzęt - no wybacz, ale kto ma za to zapłacić?.

Nie chcesz wielkich kosztów - wezwij jakiś serwis komputerowy - zapłacisz tylko za to co zostanie zrobione - tak czy siak i tak zapłacisz - albo serwisowi, albo inwestując w sprzęt.
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:
    Powiem szczerze, że opisałeś to i piszesz tak chaotycznie, że nic z tego nie rozumiem...

router z UPC jest podłączony do routera TPLINK a to dlatego że z routera UPC niema WI-FI

jesteście pewni że to jest zasilacz? na 100%? czy tylko tak się wam wydaje?
  • Poziom 35  
    Trzeba zacząć od czegoś.
    Jak chcesz za darmo to sobie przynieś akumulator z samochodu, przetnij kabel i podłącz, tylko nie pomyl +/- bo będzie zadyma.
    Chcesz darmo - to masz :P.
  • Poziom 5  
    tylko gdzie takiego zasilacza szukać ...
  • Poziom 35  
    Pewnie w sklepie.
    tl wr340g - działa po odłączeniu zasilania i po ponownym włączeniu
    Ten konkretny ma mocy z zapasem (2.1A).
    Numer aukcji jest na screenie.

Być może to w cale nie zasilacz.
    Pokaż zakładkę WAN jak jest ustawiony ten TPLINK.
    bulkmail napisał:
    z routera UPC niema WI-FI

Jak najbardziej jest - w końcu Technicolor to modemorouter - może być problem z zasięgiem tego ich wifi, albo nie jest wykupiona taka usługa (wifi).

TP Linki miały też zasilacze 5 V!!! - trzeba z tym uważać, by nie kupić właśnie 12 V!.
  • Poziom 5  
    A.Gieronimo napisał:
    Pewnie w sklepie.
    Pokaż zakładkę WAN jak jest ustawiony ten TPLINK.

KOCUREK1970 w Technicolor niema Wi-Fi dlatego LAN idzie też przez TP-LINK'a
  • Poziom 35  
    Chodziło mi o konfigurację a nie status.
    W jakim trybie działa port WAN, dynamic IP ?
    bulkmail napisał:
    KOCUREK1970 w Technicolor niema Wi-Fi

Powtarzam - jest - musi je uruchomić operator (jeśli masz takową usługę u nich wykupioną) - sam mam UPC więc wiem jakim sprzętem dysponują.
    Inną i osobną kwestią jest tu zasięg tego radia.

No i co w końcu z tym podmienionym zasilaczem?.
    A z drugiej strony - nie czas już zutylizować tego dziadka (TP Linka)? - kupić coś innego na jego miejsce.
  • Poziom 5  
    KOCUREK1970 napisał:
    bulkmail napisał:
    KOCUREK1970 w Technicolor niema Wi-Fi

Powtarzam - jest - musi je uruchomić operator (jeśli masz takową usługę u nich wykupioną) A z drugiej strony - nie czas już zutylizować tego dziadka (TP Linka)? - kupić coś innego na jego miejsce.

usługi WI-FI nie mam wykupionej dlatego mam TP-LINKA, który niestety się zawiesza, racja może i trzeba będzie wymienić na coś z mocniejszym sygnałem ...
  • Poziom 43  
    Dla WAN w Tp-Linku warto zamiast DHCP przypisać adres na stałe. Eliminuje to ewentualny problem z pobieraniem/odświeżaniem adresu.
  • Poziom 5  
    a jak to się robi?