Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Decoder Bluetooth Mp3 jak odszumić/oczyścić prąd zasilający.

mediax333 29 Mar 2016 09:51 678 0
 • #1
  mediax333
  Level 10  
  Hej wszystkim !
  Jestem laikiem w elektronice ale lubię grzebać w tym temacie, i montuję sobie różne rzeczy z zestawów DIY.

  Dzisiaj mam do was pytanie dotyczące mojego mini projektu.
  Ponieważ mieszkam w Australii mam ograniczone pole manewru, bo raz, że ciężko z częściami a dwa, że jak już znajdziesz sklep to ludzie w nim są mało ogarnięci, więc człowiek musi małymi kroczkami iść do celu.
  Często można znaleźć tu fajne rzeczy na wystawkach, ostatnio znalazłem jakieś dwa zwykłe głośniczki Philips i zestaw 2+1 firmy Bose.
  Bose gra świetnie, tylko trzeba źródło dźwięku podłączać kablem co ogranicza możliwości współczesnej techniki i chce do niego podłączyć dekoder bluetooth mp3 (link 1), i nie wiem czy zasilić go z zasilacza w aktywnym subie czy dać osobne zasilanie.
  Druga rzecz to z kolumienek Philipsa postanowiłem zrobić taki przenośny zestaw audio który będę zabierał ze sobą do pracy na robótki.
  Zaopatrzyłem się w dekoder mp3, bluetooth, wzmacniacz 2x50 i 2x100w

  http://www.banggood.com/7-12V-Handsfree ... 84600.html
  http://www.banggood.com/2x100W-TPA3116- ... 19109.html
  http://www.banggood.com/4A-To-6A-24V-Sw ... 69204.html
  http://www.banggood.com/5A-60W-DC12V-LE ... 84962.html

  Wykorzystałem ten mocniejszy może trochę na wyrost lecz słabszy wydawało mi się że za mocno szumi i strzela jeśli go się dotknie drugi tak nie ma.
  I teraz w czym rzecz, otóż w szumie, podając dźwięk z telefonu przez jacka bezpośrednio do wzmacniacza jest ok, lecz gdy włączę dekoder mp3 z (link1) jest mocny szum, zasilam to wspólnie 12v z zasilacza komputerowego takiego uniwersalnego. Więc winowajcą jest dekoder który generuje szumy.
  Na YT znalazłem filmik jak koleś odszumia czy oczyszcza prąd idący z zasilacza do dekodera jakimiś rezystorami, czy kondensatorem, wolałbym jakiegoś gotowca użyć lub poradę podając jakie podzespoły użyć i jak podłączyć.
  To jest taki wstępny projekt, że tak powiem na sztukę, ale chciałbym zrobić takiego grającego boomboxa od początku porządnie, i zasilić wzmacniacz, mocniejszym zasilaczem jak ten z trzeciego linku lub z czwartego tylko 24 voltowym ( nie wiem czy się nadają ) i wykorzystać głośniki 8ohm. i teraz kwestia dekodera który jest na 12v czy użyć do niego step down 24/12v czy oddzielny zasilacz 12v.

  Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość oraz przepraszam za może trochę nieskładnie napisany post :) Decoder Bluetooth Mp3 jak odszumić/oczyścić prąd zasilający. Decoder Bluetooth Mp3 jak odszumić/oczyścić prąd zasilający. Decoder Bluetooth Mp3 jak odszumić/oczyścić prąd zasilający.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo