Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NVIDIA GeForce 9400 GT - Czarny ekran podczas grania

pokrzywex 29 Mar 2016 10:10 693 15
  • #1 29 Mar 2016 10:10
    pokrzywex
    Poziom 4  

Wiec mam problem z komputerem. Ostatnio zainstalowałam sterowniki karty graficznej żeby zagrać w minecraft, ponieważ bez sterowników nie dam rady w niego grać bo mi się wyłącza. Wiec zainstalowałam te sterowniki włączyła minecraft no i gram w niego jeden dzień wszystko dobrze działa drugi dzień też a trzeciego dnie wlaczam gram może 10 min i nagle ekran komputera staje się czarny. I to się dzieje za każdym razem jak gram w minecraft. Normalnie gram jakieś kilka minut i ekran staje się czarny a potem musze komputer wyłączać. I strasznie mnie to denerwuje. Wiec dodałam takie pytanie na forum.
    PS. Komputer był bardzo dużo razy naprawiany i za każdym razem jest to samo. Pobieram minecraft gram a po kilku dniach robi się to samo. Ekran się wyłącza po kilku minutach. [/b]

0 15
  • #2 29 Mar 2016 10:16
    Killlu
    Poziom 24  

Przede wszystkim przydałaby się pełna konfiguracja sprzętu z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza.

0
  • #3 29 Mar 2016 10:42
    pokrzywex
    Poziom 4  

Niestety nie znam marki i modelu zasilacza i nie wiem jak sprawdzić ale mogę podać informacje o sprzęcie.
    Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz 2.49 GHz
    Pamięć RAM : 2 GB.
    Windows 7 Professional N
    Karta graficzna : NVIDIA GeForce 9400 GT.
    (Karta graficzna po zainstalowaniu sterowników zmieniła nazwę. Nazwa była trochę dłuższą teraz się skróciła do tego co napisałam powyżej. )

Jeśli podać coś jeszcze to proszę pisać

0
  • #4 29 Mar 2016 11:06
    Killlu
    Poziom 24  

pokrzywex napisał:
    nie znam marki i modelu zasilacza i nie wiem jak sprawdzić

Otwórz boczną obudowę i zrób zdjęcie. Odinstaluj aktualny sterownik do karty graficznej i zainstaluj ten.
    http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/71737/pl
    Jak odinstalować sterowniki to chyba wiesz. Start, panel sterowania, programy i funkcje i odinstaluj wszystko co związane z nvidią.

0
  • #5 29 Mar 2016 12:24
    pokrzywex
    Poziom 4  

NVIDIA GeForce 9400 GT - Czarny ekran podczas grania

Jeśli zdjęcie jest nie czytelne to proszę napisać spróbuję zrobić lepsze.

0
  • #6 29 Mar 2016 12:29
    jurmun
    Poziom 13  

Po prostu napisz jaki jest model i marka zasilacza...

0
  • #7 29 Mar 2016 12:35
    pokrzywex
    Poziom 4  

Model : ATX-500W
    I NWM czy to jest marką ale obok tego pisze whitenergy

0
  • #8 29 Mar 2016 12:37
    Killlu
    Poziom 24  

Posiadasz zasilacz z czarnej listy. Od jego podmiany bym zaczął. Sterowniki, które wysłałem zainstalowane?

0
  • #9 29 Mar 2016 12:40
    pokrzywex
    Poziom 4  

Jeszcze nie zainstalowałam sterowników ale zaraz włącze instalowanie.

0
  • #10 29 Mar 2016 12:46
    Bananofy13
    Poziom 6  

pokrzywex napisał:
    Model : ATX-500W
    I NWM czy to jest marką ale obok tego pisze whitenergy

No chyba sobie żartujesz. Wybrałeś zasilacz z czarnej listy i Ty się dziwisz, dlaczego monitor Ci nie działa. Poza tym ten temat był już kilka razy poruszany na forum. Użyj funkcji "Szukaj". Pozdrawiam!

0
  • #12 29 Mar 2016 14:03
    jurmun
    Poziom 13  

Czy na pewno podałeś dobrą nazwę karty graficznej? Sprawdź w programie np Everest albo aida. Podmień zasilacz na jakiś który jest w 100% pewny.

0
  • #13 29 Mar 2016 14:15
    pokrzywex
    Poziom 4  

Pobrałam program everest ale nie wiem gdzie w nim szukać nazwy. Bo szukam ale nigdzie nie widze karty graficznej.

0
  • #15 29 Mar 2016 14:28
    pokrzywex
    Poziom 4  

Właśnie teraz mam proble bo po odinstalowaniu sterowników zmienił nazwe i teraz nazywa się : Kontroler video (zgodny z VGA). I karta graficzna raczej się nie przegrzewa bo odkręcałam i sprawdzałam wnętrze komputera i nie jest uszkodzona. A komputer tylko czasami robi sie ciepły jak gram w jakąś większa gre typu MMORG.

0