Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A - Uruchomienie bez martycy i HDD na zewn monitorze BIOS

lordkaramba 29 Mar 2016 12:39 591 8
  • #1 29 Mar 2016 12:39
    lordkaramba
    Poziom 11  

Mam pytanie czy Laptop A300 ruszy na zewnętrznym monitorze bez matrycy oraz dysku twardego, chodzi mi o same wyświetlenie biosu.

Dostałem tego laptopa bez dysku oraz z pęknięta matrycą z początku cały czas się resetował przy starcie wymieniłem kondensator NEC/TOKIN na nowy i teraz się załącza nie resetuje, ale nie wiem jak go dalej sprawdzić czy działa. Podłączyłem zewnętrzny monitor, ale na nim nic się nie wyświetla.

Spod systemu Windows jest możliwość przełączania matryca/monitor klawiszem funkcyjnym. Da się jakoś zrobić żeby zaraz po włączeniu laptopa obraz biosu przekierował się na monitor zewnętrzny ? czy bez dysku tego nie sprawdzę ?

0 8
  • #2 29 Mar 2016 12:57
    kpodstawa
    Poziom 31  

Klawisz funkcyjny "Fn + funkcja" powinien działać niezależnie od systemu operacyjnego. Na Toszibie A200 mam Linuksa i da się przełączać. W BIOSach niektórych laptopów spotkałem ustawienie, który wyświetlacz ma być inicjowany podczas startu - wewnętrzny, zewnętrzny lub oba. Teraz nie wejdę do służbowego A200 dla sprawdzenia, ponieważ laptop pracuje. Jeżeli tego wcześniej nie rozwiążesz, to wieczorem spróbuję sprawdzić i napiszę.

Krzysztof Podstawa

0
  • #3 29 Mar 2016 12:59
    veetec
    Poziom 2  

Nieraz sposbem jest odlaczenie matrycy od inwertera. Wtedy BIOS rozpozna zewnetrzny monitor.

0
  • #4 29 Mar 2016 13:00
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

1,Klawisze funkcyjne działają bez znaczenia jesli chodzi o system operacyjny.
    2. Jak podepniesz monitor zewnętrzny bez matrycy to najprawdopodobniej sam wykryje ze jest podłączony do zewnętrznego monitora i automatem będzie tam wyświetlał ... jeśli nie to użyj kl. funkcyjnych .

0
  • #5 29 Mar 2016 17:13
    lordkaramba
    Poziom 11  

Dziękuję za informacje,

Odłączyłem matryce, inwerter, i wszystko inne po kolei, nawet matryce podłożyłem ze sprawnego laptopa i niestety brak efektów - brak podświetlenia matrycy, brak wyświetlenia czegokolwiek na matrycy, monitor zewnętrzny reaguje tak, że jak się podłączy pod laptopa znika "No signal" ale monitor się nie wzbudza.

Mi to wygląda na uszkodzoną grafikę.

0
  • #6 29 Mar 2016 17:27
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

lordkaramba napisał:

Mi to wygląda na uszkodzoną grafikę.

Też tak myślę .... jesli po upadku to może wystarczy reflow bo może jakaś kulka pod układem pękła

0
  • #7 29 Mar 2016 17:32
    lordkaramba
    Poziom 11  

Z tego co mi wiadomo to jakiś pies skoczył na tego laptopa i potem już nie chodził, płyta jest cała nie widać oznak uszkodzenia, serwis się raczej nie opłaca.

0
  • #8 29 Mar 2016 17:38
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    to jakiś pies skoczył na tego laptopa i potem już nie chodził,

Pełna nazwa tego laptopa Toshiba A ...?
    Skoczył na zamknięty laptop (matryca do dołu)?? to raczej matryca do wymiany i kto wie czy nie poszło zwarcie na MB po złączu lvds

0
  • #9 29 Mar 2016 22:00
    lordkaramba
    Poziom 11  

Matryca pękła, a na zewnętrznym monitorze nie działa,nic z tego nie będzie w domu tego nie naprawię. Dziękuję za zainteresowanie, rady i poświęcony czas. TOSHIBA A300 SATELLITE
    Toshiba A - Uruchomienie bez martycy i HDD na zewn monitorze BIOS

0