Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netbook,Asus1225b, Czarny ekran przy uruchamianiu na baterii

frankez 29 Mar 2016 13:20 747 0
    frankez
    Poziom 8  
    Witam

Chciałbym prosić o pomoc, bo pomału kończą mi się pomysły co zrobić z moim netbookiem Asus 1225b , a mianowicie chodzi o to, że

Komputer ze świeżym zainstalowanym windows 10 64 bit , gdy jest podłączony do zasilania uruchamia się bez problemu , jednak gdy odepniemy zasilanie nie uruchamia się system mimo, że słychać że wiatrak działa, dioda Power świeci, Wifi dioda świeci ale czarny ekran.

Pierwsza myśl , Bateria do wymiany niby tak, ale jeśli netbook uruchomi się na zasilaniu i odępniemy zasilanie to bateria wskazuje poziom naładowania 100% ponad 3 godziny czasu działa , sprawdzałem i działałem na nim ponad półtora godziny zeszło około 30 % baterii oraz w teście baterii wyszło że na około 55000 cyklów 40 000 było naładowanych do pełna czyli jest bateria powinna po żyć trochę

Druga myśl , sterowniki , sterowniki do karty graficznej HD Radeon 6290 wgrałem kompatybilne z systemem win 10. w Menadżerze Urządzeń żadnych wykrzykników.

Przed Windows 10 próbowałem też świeżej instalacji windows 7 64 bit ale także to samo co z windows 10, nie uruchamia się na baterii , z zasilaniem się uruchamia .

Co warto dodać :

- Prawdopodobnie padnięta jest bateryjka CMOS ( odpowiedzialna za ustawienia daty) bo resetuje mi się data po odłączeniu od zasilania i wyłączeniu netbooka lub trzyma bardzo krótko datę , PYTANIE - czy możliwe żeby bateryjka CMOS ingerowała w uruchamianie się netbooka ??? Zawsze wydawało mi się, że ona trzyma tylko ustawienia BIOSU i właśnie dlatego, że nie trzyma ustawień Biosu to netbook może nie czytać karty graficznej ? watpie :/
    - Bawiłem się ustawieniami zasilania , czyli wyłączałem porty USB itp ITD bez żadnego efektu

- Oczywiście przegooglowałem już wiele stron, jednak rzadko coś podobnego mogłem znaleźć dlatego zwracam się z prośba do was o Pomoc

W miedzy czasie będę pisał dalsze spostrzeżenia związane z tym co się dzieje z netbookiem , może pomogą w diagnozowaniu usterki :

- Jak się nie uruchamia i widnieje ciągle czarny obraz to często muszę wyjąć akumulator , poczekać 30 sek wsadzić podłączyć do ładowania i zaskoczy za którymś razem by system ruszył czyli widać było coś na netbooku ,
    - na netbooku jest dioda pracy Dysku twardego niestety , jak nie widać obrazu to często to właśnie też ta didoa nie mryga a jak uruchamia się system i widać obraz to dioda mryga
    - Nie mam drugiego akumulatora do Asusa by sprawdzić czy to przez baterie prawdopodobnie, kupię i jeśli okaże się że to nie przez Akumulator to oddam, ale to dam znać jak już będę miał

Netbook asus 1225b
    2 gb ramu
    hd radeon 6290
    procesor : amd c-60 APU 998 MhHz

ROZWIĄZANIE , WYMIANA BATERI cmos - BIOS jak KTO WOLI :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron